Elektirik ve Elektronik Malzemeleri Hakkında Bilgi.....

Başlatan djcenk11, 03 Nisan 2006, 20:45:05

djcenk11

Elektirik ve Elektronik bölümünde yeniyim..Bu yüzden bazı malzemeler hariç çoğunun ne işe yaradığını nasıl kullanıldığını bilmiyorum..Bu konuda bana yardımcı olusanız sevinirim..Teşekkürler...

Klein

Hocam valla okadar geniş bir konu ki... çoğunun ne işe yaradığını ben de bilmiyorum. Ama önemli olan hangi malzemenin ne olduğunu , nasıl kullanıldığını bilmek değil zaten. Datasheet'ine bakarak çözersin nasıl kullanıldığını. Bilinmesi gereken esas şey genel kurallar. Ohm kanunu , mantıksal önermeler, krişof kanunları , akım , gerilim  ,transiztör yapısı gibi vs... gibi temel kurallar.

djcenk11

öyle tabi ama yinede biraz bilgiye ihtiyacım var..

haciman

djcenk11

kardeş öncelikle aramıza hoş geldin (Gerçi benim bunu söylemem yanlış daha etimiz ne ki budumuz ne olsun).

silisyum.net

Kardeş bu siteyi ziyaret et. Birçok elektronik malzeme hakkında bilgi bulabilirsin.

Kolay gelsin...
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

hakigenom

http://www.firat.edu.tr/end-elektronik/temel_bilgiler.htm burdada çeşitli bilgiler var ayrıca hobi elekronik olarak googlede ararsan güzel bilgiler bulabilirsin ama yinede türkçe kaynak sıkıntısı malum boyutta sürüyor bir sitede yayınlanan bilgi kopyalanarak çeşitli sitelerde ayınlanıyor üstüne bilgi ekleyen pek yok...