En hızlı teslimatı kim yapıyor?

Başlatan salim ALTIN, 10 Nisan 2006, 11:18:09

salim ALTIN

Merhaba.
Türkiyede bulamadığımız malzemeler için katalogdan satış yapan firmalar var malumunuz. Bunlardan Farnel ile biraz önce görüştüm. Masrafların yaklaşık ne kadar olabileceği konusu için tekliflerini bekliyorum.
Teslimatları ise şöyle; Her hafta perşembe günleri siparişleri oluyormuş. Bizim istediğimiz malzeme eğer yurtdışı stokta varsa bir hafta içinde yani bir sonraki perşembeden önce teslimat gerçekleşmiş oluyor muş.
Benimse acalem var.
istediğim malzemeyi (pic) en hızlı nasıl temin edebilirim. En hızlı hangi firma hizmet veriyor deneyen varmı. RS, DİSTRELEC,ELFA (???).
Tabii burada olası gümrük problemleriyle uğraşmak istemediğimi belirtmeliyim.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

stlg

Sevgili salim ALTIN
Arkadaşım bu adresi sanırım siz vermiştiniz şu dubaideki firma ile görüştünüzmü kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

salim ALTIN

Merhaba.
Sevgili @stlg dubai firması toptan mal alımı için uygun. Fakat benim şu anda temin etmeye çalıştığım az miktarlı ar-ge malzemesi. Geçenlerde pic için borda da mesaj atmıştım. Bu doğrultuda malzeme lazım bana.
Rom elektronik le de görüşüyorum ama 1-2 hafta bile beklemek açısından benim için uzun süre. İşleri hızlandırmak için 2 tanecik bile olsa malzemeyi bulabilmek büyük bir kolaylık.
Farnel ile görüştüm. mesela pic18f2431 için 10 adete 80 siterlin deniyor + kdv. Geçen gelenler yetmedi.
Aynı şekilde pic16f785 e de 25 adet için 70 siterlin+kdv. eğer perşembe gününe kadar daha iyi bir teslim süresi teklifi alamazsan bu siparişi vereceğim.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

Erol YILMAZ

Salim Bey 16F785 yerine 16F819 gibi gayet uygun fiyatlı bir alternatif var.
Piyasaya da girmiş. Teknik olarak kullanmanız mümkünse tavsiye ederim.
25 Adedi 25 Sterlin gibi olur :D

salim ALTIN

Merhaba.
@Erol  bir ilgileneyim aynı işi yapıyormu .
Fiyat uygunmuş  :D Farnelle rekabet edebilirsin.
Ama sağolsun özdisandan arkadaşlar getirmişler benim entegreleri. Bugün arayıp bir süpriz yaptılar dünyalar benim oldu. Akşam üstü teslim aldım. şimdi sanırım start+ ın entegresini değiştirmem gerekecek. fosil devrinde kaldı bizim programcı.

Erol YILMAZ

Salim Hocam biz Farnell i sadece hiç bulamadığımız malzeme olduğunda kullanıyoruz. Zira fiyatları her zaman katmerli.

Siz bana Farnell den aldıklarınızı bir dökün, fiyat teklifi geçelim size.
Ödemede de Farnell a göre çok daha esnek oluruz :D

İşin şakası tabi de  Farnell i ben tedarikçi olarak görmüyorum.