60A Trifaze çoklu anahtar?

Başlatan Analyzer, 19 Nisan 2006, 07:01:37

Analyzer

Selam,

Bir ısıtıcı tablası için 6 ısıtıcıyı aynı anda anahtarlayabilen bir malzemeye ihtiyacım var. Daha detaylı anlatmam gerekirse :

Elimde 6 adet 600W'lık ısıtıcı var. Her biri farklı kaynaktan besleniyor.(PID ile kontrol ediliyor) Yani her birine farklı zamanlarda kesik kesik enerji geliyor. Ben bu 6 ısıtıcıyı aynı anda açıp kapatmak istiyorum. Bu şekilde bir anahtar var mı acaba?

Teşekkürler,

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

aster

Çokbasit olarak statik röle kullanabilirsiniz, her güçte var
veya bir kontaktör gurubu yapıp devreye alacaksınız
karar verirseniz çizimle yardımcı olabilirim

sezgin05

Artık piyasada Static röleler çoğaldı.Hatta 3 fazlı olarak hazırlanmış tek kılıfda static röleler var.Her akım değerinde bulunuyor.
Ama uygun akımda 3 adet triyak bulabilirsen bunların girişlerine 3 tane MOC3041 türünde birer Optodiac bağlayarak hepsini aynı anda sürersiniz...Kolay gelsin.

Analyzer

Selam,

Cevaplar için teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile grup şeklinde bir anahtar grubu yok.. O zaman ben dediğiniz gibi solid state'lere göz atayım. Ya da aslında tekli sigortaları alıp bir panoya mı dizsem? Ama 6x10 tane sigorta eder  :cry:

Bu solid state rölelerin fiyatları nedir acaba? (220V 4A için)

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

stlg

Sevgili Analyzer
Kardeş kendin yap süper calısıyor kullanacagın opto yu yuk turune gore sıfır gecişli yada değil secmelisin triyakta yuk akımına uygun olmalı bu sistemden 6 adet yaparsın olur biter kolay gelsin

http://www.hemenpaylas.com/download/524448/3_faz_solId_state_role.bmp.html
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.