Deprem sensörü çılgınlığı.

Başlatan salim ALTIN, 19 Nisan 2006, 08:43:24

salim ALTIN

:lol:  :lol:  :lol:
Merhaba.
Allah kolaylık versin. Ama aspirine fazla güvenmeyin.
Yanlız akü değil sorun. Avrupanın tüm hurdası türkiyeye geliyordu bir zamanlar. Şimdi çinden getiriyorlar. Birde üzerine burada marka etiket basıyorlar. Tarihi boş verin üzerinde yazan bile sahte. Ben diyoda serigrafi yapıp şerite dizen makineyi görünce göztepe sanayide sapıtmıştım.
Bu deprem cihazının birde seri üretimde imalat testi var. Her ürünü kandilliye götüremezsin. !!! Önemli olan seri imalatta cihazın çok iyi test ve kalite kontrolden geçmesi. Hatta test sisteminim belli aralıklarda kalibrasyon labaratuarlarınca test edilmesi lazım. İşte en önemli soru. Benim test sistemimin kalibrasyon sertifikasını kim verecek.  ?   Maliyeti ne. ? Güvenirliliği ne.???  Bu cihazı teste alacak eleman bile çok ciddi ve işine önem veren biri olmali.
Drecesinde olmalı diyorsunuz. O zaman depolama ve nakliye ile yerine montaj bile önem kazanır.
geçen bir sürücü verdim 37 KW adam bunu kapalı bir kutuya koymuş. efendim ortam sulu o nedenle havalandırma yapamıyom diyor bide kutu cihazdan az büyük. Telefon açtı - bu cihaz bir saat çalışıyo duruyo. alarma bak dedim alarm diyorki cihazın soğutucuları fazla ısınmış. ya kardeşim bunu bile anlamayan adamlar monte edecek bu cihazlarıda. Ben korkuyorum valla trafikte araba kullanmaktan beter olacak bu iş.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....