UC3524'ün yapisinin PSoC içersine gömülmesi.

Başlatan aYe, 22 Nisan 2006, 20:43:44

aYe

Selam,

UC3524 benzeri bir half bridge yapıyı PSoC içersinde yapmaya çalışıyorum.

Feedback girişi için kullandığım dahili comparator'den çıkıp buffer'lar üzerinden 8bit PWM modülün H ve L çıkışları ile ayrı ayrı AND'leyip çıkışlara verdim.

Yapinin resimleri şu şekilde;

Buraya kadar herşey güzel, regülasyonda güzel.

Ancak H ve L çıkışlara scop'da baktığımda asimetrik sinyaller olduklarını görüyorum.

Acaba tasarımda bir hata mı var yoksa H ve L sürücüler, bobin ve doğrultma diyotlarının farklılıkları yüzünden mi skop'da böyle görüyorum?

Fikir verebilecek herkese şimdiden teşekkürler.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

aYe

Kimseden bir fikir yada öneri gelmemiş ama sorunu çözdüm sayılır.

Dün gece bunalmis hocamla yaptiğimiz uzun uc384x müzakerelerinden sonra kafamda bir kaç şimşek çaktı ve bu sorunu aştım.

Tasarımın yeni hali şu şekilde;

Çözümün kaynağı ise PWM modülün Dead Band Kill adındaki opsiyonel girişlerinden birinde.

Bu opsiyonun pwm modüle etkisi şu şekilde;

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

aYe

Selam,

Arkadaşlar üstteki uc3524'ü "bunalmis" hocamın da yardımlarıyla psoc içersine atma kısmını geçince şimdi de uc3854'ü yanına sığdırabilirmiyim diye düşünmeye başladım.

Ancak PFC hakkındaki bilgim yeterli olmadığı için olur mu olmaz mı diye kafamda pek bişey kuramadım.

Konuya vakıf arkadaşların önerilerini beklemekteyim.

UC3854'ün kullanımına dair bir application note'u ve değerli arkadaşım tarzanın türkçeleştirdiği halini hem fikir vermek isteyenlere bilgilerini tazelemede yardımcı olsun diye, hem de "PFC'de ne!$#@\*???" diyenlere ön bilgi olsun diye paylaşım sitesine yükledim.

Orjinal TI application note;
http://www.hemenpaylas.com/download/626569/u134.pdf.html

Türkçeleştirilmiş hali;
http://www.hemenpaylas.com/download/626580/u134TR.pdf.html

Şimdiden teşekkürler.

Göktuğ

Çeviri programı olarak ne kullanmıstın ?

aYe

OG

Alıntı yapılan: "tatlisukurnazi"Hanımı
Hoca Allah iyiliğini versin, acaba "Hanımı" nasıl bir program diye düşünüyorum. Google da aratıyorum "hanimi" diye.  :lol:   :lol:
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

aYe

Hocam yahoo games'de aratsaydınız keşke, şimdi bilardo oynuyordur  :lol:  :lol:  :lol:

aster

Sayın Yengeme Hörmetlerimi sunup teşekkürler ediyorum, diline sağlık.
Tatlisukurnazi, sizede dosyayı paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim.

erkan614

hala bulunuyorsa türkçe dökümanı tekrar upload edebilirmisiniz