portal vinçlerde bilezikli asek motor yerıne hız kontrolu

Başlatan turboy, 24 Nisan 2006, 19:34:46

turboy

mevcut motorumuz
bizde bulunan motor degerleri:
EMTAŞ 3FAZ 50Hz Tip:BAMB32E1601/4
         No:A02409                                                                   ROTOR
Volt     Amp        S3%           KW        d/d           cos          Volt        Amp
380       25          100             11        1445        0.78           250          29
           27            60             12        1435        0.80                          32
           32            40             14.5      1410       0.82                          38
           34            25             16.5      1405       0.84                          43

İZOLESİN     F     İP  S4      6 START/H
Bu alacagımız cihazları portal vincte kullanmak istiyorum portal vincin iki ayagında 11KW lik motor olması lazım yani bir hız kontrol cihazına 22KW takılacak
1-Motorlar devamlı ileri geri calışmakta
2-Motorları 200/400/600/1000 dev/dak 4 kademe calıştırmak isterim
3-Motorlar durdugu zaman dinamik fren durmaları gerekmekte.
4-Motorlara ilk kalkış startını uzaktan kumanda ile vercegim (bunu ben yapacagım)kademeli caliştırınca bir engel olurmu
5-Hız kontrol cihazını kademe ayarını L1,L2,L3,L4vs ilemi Hz ayarı ilemi yapacagız.
22 kw lık hız konrol cıhazımı kulanmam lazım yoksa ayrı ayrı mı kullanmam lazım

aster

http://www.arla2010.com/ >ürünler>endüstriyel ürünlere bir bakın
hız kontrolu ilave etmek hiç sorun değil Delta sürücüler işinizi görür,
2 motora tek sürücü olur, zaten yapılacak şeyleri yazmışsınız
sürücü kitabını okuduğunuzda sizi yönlendirecektir, genede elimizden geldiğince yardımcı olalım

turboy

ustad yani 11KW lik iki motoru bir sürücüden calıştırabiliriz kafama takılan sunlar portal vinc bir ayagındaki motorun baglı oldugu sanzuman sıkışık halıyle fazla amper cekecek problem olurmu yoksa iki ayrı 11KW lik iki sürücü koyup degerleri aynımı girsek
birde portal vinc 24 saat ileri geri calışıyor sürücülerde problem olurmu

turboy

Alıntı yapılan: "turboy"ustad yani 11KW lik iki motoru bir sürücüden calıştırabiliriz kafama takılan sunlar portal vinc bir ayagındaki motorun baglı oldugu sanzuman sıkışık halıyle fazla amper cekecek problem olurmu yoksa iki ayrı 11KW lik iki sürücü koyup degerleri aynımı girsek
birde portal vinc 24 saat ileri geri calışıyor sürücülerde problem olurmu

ustalar cevap bekliyorum

aster

Sorun istemiyorsan her motora ayrı sürücü koyman iyi olur.

turboy

z

Sorun istemiyorsan her bir ayaga ait motora bağımsız sürücü bağlaman gerekir.

Ancak bu yetmez. Sürücülerden birisini master diğerini de slave yapman gerekir. Buda yetmez, Slave olanı elektronic gear modunda calıstırman gerekir.

Zaten şu anki mevcut yapıda muhtemelen bilezikli asenkron motorların bilezikleri birbirine bağlıdır. ve İkisi birden reosta ile yükleniyordur.

(Haklımıyım)
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

turboy

ustad haklısın bilezikli asenkron motor bir reosta ile sürüyordum
bir adet altivar 71 alarak işi cözdüm iki 11kw motoru bir hız kontol ile kontrol ediyorum gayet güzel calışıyor