1MB-16MB arası Paralel Hafıza ??

Başlatan YARGICH, 06 Mayıs 2006, 00:46:21

YARGICH

Selam,

Paralel iletişime sahip bir hafıza birimi arıyorum. Hafıza birimi diyorum çünkü Flash olmak zorunda değil, geçici bir hafızaya da sahip olabilir, o zaman yardımcı MMC kullanmam gerekebilir. Eğer Flash hafızaya sahip bişi bulursam çok daha güzel olur. 1MB ile 16 MB arasında olmasa bile kaskat bağlanabilir bir yapıda olursa da olabilir ( örn; 4x512KB ). MMC ile istediğim hız performansını alamadığım için böyle bişi düşünüyorum. SRAM gibi hafızalar varda, daha önce tecrübe eden arkadaşlar var ise daha az sorunlu olur. Zaten sorun yaşamadığım gün bayram gibi geliyo :D Bu hafızayı aramaya iten sebeplerde bi anlamda sorun. :roll:

:oops: Bana hafıza konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler, İyi Çalışmalar.
Uçurtmalar, rüzgarın kuvvetiyle değil, rüzgara karşı koydukları direnç ile yükselirler.

bigbey

DS 1245 SRAM
http://pdfserv.maxim-ic.com/en/ds/DS1245AB-DS1245Y.pdf
kulanım için sorun olursa yardımcı olabilirim.
daha yeni olarak DS1225 kullandım beraberinde 28C256 kullandım.
gayet kolay
TA6R

YARGICH

Selam,

İlginize teşekkürler. Sizin belirttiğiniz DS1245 124KByte hafızaya sahipmiş. Sram olduğu için biraz pahalı dediler, maxim'in sitesin baktım, DS1245 modeli 15 dolar civarında. Bende DS1270 ( 2MB ) ve DS1265 ( 1MB ) modellerini beğendim. Bunların da fiyatları sırasıyla 115 ve 70 dolar civarında. Pahalı olduğunu söylediler ama bu kadarını beklemiyordum. Araştırdığım kadarıyla pekde bir hafıza çeşidi yok. Artık 512KByte, 256KByte veya 128KByte a kadar düştüm. Yalnız NV SRAM, SRAM veya DRAM kullanmak istemiyorum.

Bu hafıza çeşitlerinden olmayan bildiğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz herhangi bir hafıza birim var mı? Paralel aramamın hız açısından önemi var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi Çalışmalar.
Uçurtmalar, rüzgarın kuvvetiyle değil, rüzgara karşı koydukları direnç ile yükselirler.

aYe

Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

CaFFeiNe

http://www.sst.com/downloads/datasheet/S71077.pdf

hocam 28 serisi eepromlar işini görürmü? 3-5 artık nekadar lazımsa kullanıp hafızayı arttırırsın