Pic Kullanarak Yapılmıs Projeler

Başlatan byka, 23 Kasım 2003, 04:33:02

Tagli

Sen yine elektroniğe başla ve devam et, eğlenceli bir hobidir. Ama ufak şeylerle başla. Bazı şeyleri kendin yapmak daha zevklidir, ama bazı şeyleri de hazır alman gerekir.

Özellikle İngilizcen iyi ise (çok da iyi olmasına gerek yok) aradığın her şeyi internette bulabilirsin. Ama benim tavsiyem, internetten konu ile ilgili kitap indirmen ve bunlarla başlaman yönünde olacaktır.
Gökçe Tağlıoğlu

jazz

Merhaba;

Bana bir proje için program lazım. Bunu yaptırabileceğim biri var mı acaba? Çok kompleks bir şey değil.

İyi çalışmalar...

t2

Ben yaparım. Ücret minimum 1000 TL  olur.

jazz

işin ne olduğunu bilmeden ücreti söylemen garip geldi ama. keşke önce bir işi konuşsaydık:)

t2

Bu rakam benim böyle bir işi  yapmak istemem için gerekli minimum değer.  Daha düşük bütçeli bir işse vaktinizi almayayım. Uygunsa,  buradan   detayları iletebilirsiniz.

ete

Jazz,
Aslında seninde önce işi belirtip sonra bunu nasıl yaptırabilirim demen daha doğru olurdu gibime geliyor.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

since1990

2jazz
bence sen konuyu söyle ve forumda biraz gez. sonra konun adına bir konu aç. yardımları bekle. Samimi olarak söylüyorum. Basit bir pic projesini tahminen 2 haftada anlayıp yapacak seviyeye gelirsin. ve pici en basit ccs le öğrenirsin.video derslere buradan ulaşabilirsin..
http://www.teknikders.com/
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

jazz

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Tarihte sıkıntı olduğu için programlamayı iş olarak yapan birine danışabileceğim yerin burası olduğunu düşündüğüm için yazmıştım. Öğrenme konusunda evet iki haftada olur belki ama dediğim gibi zaman sıkıntı.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Umarım geniş bir zamanın olduğu bir vakit yine sizlere danışabilirim.

İyi çalışmalar...

anıleroglu

Arkadaşlar merhaba;

şuan bir sistem üzerinde çalışmaktayım ve kısaca sistem şu şekilde:

pic ile switch 1 yada 2 ve hangi swicth'in ne zaman çalıştığı bilgisini birlikte ( real time clock ile) pc'ye seri olarak göndermem gerek

ayrı ayrı bir sorun çıkmamakta fakat iki veriyi birleştirip sisteme entegre edemedim acil dönüş bekliyorum arkadaşlar.

yazılım olarak pbp ve proton kullanıyorum

muhittin_kaplan

seriden bilgi gönderebiliyorsan basit
örneğin portb ye bağlıysa bu anahtarlar, portb nin değerini doğrudan gönder.
eğer 1. anahtar kapalıysa %00000001 değeri 2. anahtar kapalıysa %00000010 değeri gider her ikiside kapalıysa....

anıleroglu

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 08 Nisan 2012, 22:43:55
seriden bilgi gönderebiliyorsan basit
örneğin portb ye bağlıysa bu anahtarlar, portb nin değerini doğrudan gönder.
eğer 1. anahtar kapalıysa %00000001 değeri 2. anahtar kapalıysa %00000010 değeri gider her ikiside kapalıysa....

muhittin hocam anahtar konumlarını seri porttan göndermekteyim fakat real time clock kullanarak hyper terminalden aldığımız  anahtar konum bilgisi ile  birlikte tarih saat bilgisinide eş zamanlı almaya çalışıyorum fakat bir mantık hatası yapıyorum:((
diğer arkadaşlardan da konu ile ilgili bilgilerini bekliyorum...

mhmt-

ünide micro dersinde pıc16f84 ile yaptığım çamaşır makinesi smilasyonu

PIC 16F84 Çamaşır Makinesi Simülasyonu

mehmetakyol

Konunun tamamını okumadım ama administrator un  mesajını okudum helal olsun diyorum bu zihniytte olan insanlara ihtiyacı var bu ülkenin bu site ve ve siteyi yöneten insanlarla gurur duydum.Teşekkürler

OG

Alıntı yapılan: t2 - 30 Eylül 2011, 11:05:43
Ben yaparım. Ücret minimum 1000 TL  olur.
:D  :D Hastayım sana birader, çok net adamsın.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.