pic derleyiciler ve PARSIC?

Başlatan erbogan, 11 Aralık 2008, 01:15:25

erbogan

selam arkadaşlar...
pic programlamaya başlamak isteyenlerdenim.
nette araştırdım pic programlama için www.kolaypic.com (umarım reklam olmaz) sitesinde PARSIC programi ile programlamadan bahsediliyor?
kod ile programlamayan arkadaşlar biraz yorum yapabilirler mi?
kodla programlamak nasıldır? ve derleyeciler hakkında kısa bilgiler kıyaslayamalar yapabilirlerse cok daha anlaşılır olacağını düşünüyorum.
PARSIC kullanan varsa onlar da yorum yapabilirlerse cok iyi olacak...
saygıalar iyi calışmalar...

Murat Mert

Arkadaşım merhaba
ldmicro ile plc programlar gibi programlama yaparak pic i programlayarak basit endüstriyel kartlar yaptım(mini plc/akıllı röle) tarzında sorun yok. Parsic ise ldmicrodan daha geniş olarak görsel olarak programlıyorsun. Ldmicrodan daha iyi ve lcd kontrolu daha kolay ve diğier işlevsellikleri görsel olarak çöze biliyorsun kod yazmadan harflerde hatalar yapmadan. Fakat bu programlar ile pici ince olarak işleyemiyorsun ama yinede işini rahatlıkla görürsün. Hat sanatı gibi derine inmek istiyorsan kod ile yapacaksın. Ben CCS C yi öğrenmeye başlamışken yok picC falanC filan basic ortalık karıştı galiba C dilinde öğrenmek daha etkili. Kolay gelsin.
mert07

medese

parsic programı üretken düşünebilen mantık problemleri çözenler için çok kolay bir program aksi takdirde basit sanayi tipi procelerle ile yapabildiğin kadarı program yaparsın.
ben parsic'te DTMF code çözücü yaptım gayet güzel çalışıyor ayrıca DTMF code'larını programla değil alıcı
cihazın üzerinde takılı iken verici açıldığı ve DTMF gönderildiğinde alıcı code'yi (açma ve kapama code'larnı kayda alıyorsun işlem tamam) pic'in eepromuna  kaydediyorsun ondan sonra cihaz çalişmaya devam ediyor
vericinin code'u neydi öğrenmeye çalışmaya gerek yok yerinde işlem code'yi tanıt  gerisi kolay

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.