mplab'ta fonksiyonlara kolay gitmenin bir yolu varmıdır ?

Başlatan tyilgin, 05 Ocak 2009, 10:56:45

tyilgin

Merhaba arkadaşlar,

Editör kullanımında hi-tide'den mpla'a yeni geçtim. Ancak hi-tide olan çok kullanılışlı bir özelliği mplab'ta göremedim.

hi-tide' de herhani bir fonksiyonun çağırıldığı satırıda iken ctrl+mouse tıkladığında o fonsiyonun üzerine gidiyordu. Buda o fonksiyonu kod içerisinde aramaktan çok daha kolaydı.

Değişken isimleri için ctrl+space ile değişkenlerin listesini açabileceğimi buldum ancak fonksiyonlara kolay gidebilmenin bir yolunu bulamadım.

Bir yolu varmıdır ?

PARSIC

mplab da kod yazdığın sayfayı sağ tıkla "goto" sekmesine girdiğinde cevabını almış olacaksın...kolay gelsin...
********************************************************************HI-TECH*******************************************************************

tyilgin

Hayli zaman oldu o zamanlar hiteche yeni geçmiştim ve bulamamıştım. Ancak yinede cevabını benden önce yazdığınız için teşekkür ederim.

aynı şeyi soracak arkadaşlara cevap olmuş oldu..  :)

PARSIC

********************************************************************HI-TECH*******************************************************************

tyilgin

Bu arada alt yordamlara gitme sırasında, türkçesi küçültülmemiş mi desem daha doğru olur bilmiyorum ama ingilizcesiyle collaps olmamış olanların açılmamasını sağlamanın bir yolu varmı ?

PARSIC

şu ana kadar hiç düşünmemiştim biraz kuracalayım sonuca ulaşırsam yazarım ;)