FPGA

Başlatan F493, 19 Nisan 2010, 13:25:43

F493

Selam,

Şuan üzerinde çalışmış olduğumuz UPS'in dijital donanımı için FPGA kullanmak istiyoruz. Tabiki op-amp larda FPGA içinde olursa iyi olurdu. Bu tip FPGA'ler var sanırım. Bu konuda bilgisi olan  veya fikri olan arkadaşların önerilerini duymak istiyorum. Ne tip FPGA ile bu işi götürebiliz ve bord tabiki. Bizim amacımız sadece dijital kapılarla yani komplex bir işlem yapmayacagız. Bir UPS uygulamasında Xilink kullanıldıgını gördüm ancak resimden üzerindeki modeli seçemedim. Ben biraz araştırma yapmaya çalıştım ancak daha çok bilgisi olan arkadaşlardanda birşeyler duymak isterim.

Esen kalın.

Logan

Merhaba F493,

Yaklaşık 10 gün önce Ümit Göğüsgeren bize FPGA ile ilgili yarım günlük bir eğitim vermişti. Ondan duyduğum kadarıyla FPGA ile kesinlikle analog sinyal işleyemezsiniz diyordu. Zaten içerisinde 250k veya 500k nand kapısı olan bir entegre ile analog sinyal işlemenin imkansız olacağını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek :)
İmza.

semitesla

bildiğim kadarı ile FPGA lar sadece logic kapılardan oluşurlar, FPGA lerin içinde opampların yer alması diye bir durum yok.

FullMetal

Merhaba,
Actel in mixed signal FPGA ürünlerini inceleyin. FPGA + ARM Cortex-M3 CPU+ Programmable Analog üçü bir arada ürünleri var.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

F493

Selam,

Sadece lojik kapılar ile ilgili işlemleri FPGA ile yapacagım diye düşünelim. Hangi FPGA' i önerirsiniz. Xilink? vb..
Bir geliştirme bordu alacagız.

Esen kalın.

Logan

Xilink'in Spartan 3-AN kitini tavsiye ederim.
İmza.

z

Alıntı yapılan: F493 - 19 Nisan 2010, 16:10:49
Selam,

Sadece lojik kapılar ile ilgili işlemleri FPGA ile yapacagım diye düşünelim. Hangi FPGA' i önerirsiniz. Xilink? vb..

Esen kalın.

Lojik kapilarla yapilacak isler icin FPGA luxun de otesi olur. CPLD ler isinizi fazlasiyla gorur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

PROTECH_

Alıntı yapılan: bunalmis - 19 Nisan 2010, 18:01:37
Alıntı yapılan: F493 - 19 Nisan 2010, 16:10:49
Selam,

Esen kalın.

Lojik kapilarla yapilacak isler icin FPGA luxun de otesi olur. CPLD ler isinizi fazlasiyla gorur.

Hatırladığım kadarı ile fiyat olarakta baya lüxler fpga ler. CPLD ler çok daha uygun olur.
Multi-Core ,RTX,ThreadX, FreeRTOS, MODBUS  RTOS - Electronic-Hardware -- BERLIN

F493

Selam,

Önerileriniz için teşekkürler.

Esen kalın.

atioky_216

Alıntı yapılan: z - 19 Nisan 2010, 15:34:05
Durun pes etmeyin.

http://www.anadigm.com/

Çok ilginç bir konu imiş. Hiç ilgilendiniz mi? En azından araştırma düzeyinde proje düşündünüz mü?

Bende bazı konular ile ilgilenirken (SDR,PROMFA) bunu da öğrenmem çok güzel oldu.