$49 BeagleBone Kampanyası

Başlatan Niyazi_SARAL, 04 Haziran 2012, 10:23:06

ArGeMaNiA

En azından anahtar sözcükleri bir araya toplamak adına

aşağıdaki adresi vermek istedim.

http://buildroot.net/

Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

Tagli

Ah evet, Buildroot'u unutmuşum. Sade bir sistemi hızlıca oluşturmak için oldukça faydalı aslında. Hatta derleyicisini de kendisi kaynak koddan derliyor. Ancak kerneli de derlemesini istiyorsanız, yanlış hatırlamıyorsam bir config dosyası göstermek gerekiyordu.

Yine de, rootfs'in sıfırdan kurulumunu elle yaparak öğrenmek istediğim için Buildroot'u da uzun zamandır kullanmıyorum. Ama ilk denemelerin yapılması için tavsiye ederim, çok faydalı.
Gökçe Tağlıoğlu

sakkan

Arkadaşlar bir de kartın revision no sunu kontrol edin. Çünkü bir kısmı Rev A3 olarak gelmiş. Rev A5 olması gerekli. Mesela benim ki Rev A3. Ethernet konnektörü üstünde yazıyor. Bu durumu mail attım. Bilginize.

Tagli

A5 ile A3 arasındaki fark USB sürücüsü ile ilgili sanırım. Onun dışında belirgin bir fark yok. İkisinde de Ethernet hız LED'i polarite hatası var.
Gökçe Tağlıoğlu

sakkan

Alıntı
A3

This is the original version of the board. Main issue was issues with the reset switch where the reset line was being pulled low which could cause random dropping of the Ethernet port. This issue has not be seen broadly.

A4

This version of the board was mainly to provide a new SD connector due to supply issues. Also added was R219 in an attempt to make the Yellow LED on the RJ45 turn on when at 100M operation. This caused the Ethernet not to work on power up but did work after a board reboot.

A5

This version of the board returns the functionality of the board to that of the Rev A3 via the removal of R219. There have been no PCB changes for this revision. It uses the same PCB revision as the A4. It also ships with an updated version of the Angstrom image providing out of the box support for the DVI-D and 7” LCD Capes.

There will be three possible versions of the Rev A5. One will be the new production version that is built from the ground up as an A5. The second version will be a reworked Revision A4 that has R219 removed at the factory and retested. The third version will be a revision A3, that just has the updated SW added. All reworked versions will have the reset switches double checked as well. All reworked boards will be retested using the full production test process.

You will be able to identify these versions via the serial number. They all will be labeled as revision A5. The two digits after the BB in the serial number, S/N: 5111BB000023, will indicate the board. A fresh revision A5, will be 00, A4 reworked will be 01, and a recertified A3 will be 02. There is no functional or operational difference between any of these boards. They are all revision A5 and will ship with the same SW.

Önemli bir fark yok gibi duruyor. Ama A3 ile A5 arasında PCB'de bir değişiklik olmuş sanırım. 

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.