Makerspace İzmir

Başlatan subram, 17 Kasım 2012, 18:17:23

muhittin_kaplan

Toplantılara benim katılmam sıkıntılı benim için. Ama elimden geleni yaparım.

F.T

Alıntı yapılan: OG - 18 Kasım 2012, 19:41:02
Bornova'lıyım. Orada olduğum bir zamana denk gelip zamanım olursa elbette.

hocam değerli bir insansınız gelince sizinle tanışmak isterim bende Bornovalıyım ;D
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

serhat1990

Konuşalım Hocam , en uygun zamanı ayarlarız ...

Şuda var ayrıca toplantıdada konuşmuştuk , bizim için amaç önemli , araçlara bağlı kalmaya gerek yok düşüncesindeyim .  Yani isim olarak yada yönetim olarak hackerspace odaklı bir yol izlemek zorunda değiliz. Şartlar ve imkanlar neyi sağlıyorsa adımları o şekilde atmalıyız ...

İyi Çalışmalar Dilerim...

subram

Alıntı yapılan: serhat1990 - 18 Kasım 2012, 20:09:25
Konuşalım Hocam , en uygun zamanı ayarlarız ...

Şuda var ayrıca toplantıdada konuşmuştuk , bizim için amaç önemli , araçlara bağlı kalmaya gerek yok düşüncesindeyim .  Yani isim olarak yada yönetim olarak hackerspace odaklı bir yol izlemek zorunda değiliz. Şartlar ve imkanlar neyi sağlıyorsa adımları o şekilde atmalıyız ...

İyi Çalışmalar Dilerim...

Yaptığımız şey bir "hackerspace"  olayı. İsim ve yönteme biz karar verecez zaten. Hackerspace'in güzelliği burda zaten; belli bir kural yok, kendine göre revize edebiliyorsun. İstanbulda Baseistanbul var mesela. onlar da hackerspace. Biz kendi imkanlarımıza göre yapı oluşturacağız burda.

DESTEK MESAJI FxDev'den.

Alıntı Yap
Hackerspace olayına tam destek veriyorum :)
Yer mekan belirlensin, ilk konumuz led dimm'lemek olsun :))

Ders nihayetinde anlatım yaparım ben :) Skop falan da bulurum..

Salı günü herkes için uygunsa haftaya başlayabiliriz.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

serhat1990

Hocam biliyorsun senden duydum bu olayı tam olarak bilgimiz yok konu hakkında kusurumuza bakma :)

Sizin vermiş olduğunuz kadar bilgim var araştıramadım daha vaktim olmadı ... Umarım çok çok güzel adımlar atar hepimiz için çok yararlı adımlar atarız .

Hepinize saygı ve selamlar :)

Toplantıda görüşmek dileğiyle ...

muhittin_kaplan

Salı bana Uygun Değil.

gumush

terimlerim ingilizce kalmasimdan yanayimdir ama bu hackerspace yada makerspace teknik bir terim degil  ilk is turkce bir isim arayalim mi ?

mesaj birleştirme:: 18 Kasım 2012, 22:41:29

Hack yada hacker kelimesinin genel algisida cok hosuma gitmiyor bu nedenle de turkce bir isim iyi olabilir
Hikmet Gumus  izmir

subram

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 18 Kasım 2012, 21:02:07
Salı bana Uygun Değil.

Hangi gün uyar size. Ona göre bir plan yapalım
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

muhittin_kaplan

Atelye, işlik

mesaj birleştirme:: 18 Kasım 2012, 22:44:40

Subram,
Perşembe Nöbetciycim, Cuma Olur. Çarşamba Olabilir.
Ama ben öneli değilim. Keza Durumumu biliyorsun. İzmirde Misafirim Artık.

subram

olur mu hoca deneyimlerinize ihtiyacımız olacak.  Çarşamba herkese uyarsa çarşamba olsun. En geniş katılımı sağlamak lazım.

gumush

Sistemi oturttuktan sonra katilim konusunda rahat olabiliriz. Ama ozellikle cekirdek ekip olarak bu ilk toplantilarda mutlaka bir arada olalim.

Tarih yakin olunca daha zor olacak isterseniz onumuzdeki hafta bir gunu belirleyelim. Boylece toplanti icin herkes bir hazirlik yapmis olur.

Eger uygunsa herkesden  konu uzerine fikirlerini alalim.

Atolye'nin ( aslinda workshop'un karsiligi gibi ama simdilik boyle yaziyorum sadece fiziksel ortam değil olusumun tamami olarak dusunun ) amaclari ne olmali

Hikmet Gumus  izmir

subram

Sıkışıklık yaratmadan bu hafta toplanmak zor gibi. @gumush'nin dediği uygundur bence. bir sonraki haftaya en geniş katılımı sağlayacağımız bir gün ayarlayalım. Bu arada haftasonu da olabilirse işleri olan arkadaşlar adına daha rahat olur sanırım.

gumush

Bende kisaca aklimdakileri yazayim.

Temel amac paylasmak , ekip calismasini ogrenmek ve uygulamak , ortak ihtiyaclarin ( ornegin bir cnc olabilir ) maaliyetlerini bolusmek , sosyallesmek , bizim gibi olan insanlari bulmak ve davet etmek , sohbetlerimizdeki projeleri hayata gecirmek , egitim ve uygulama aktiviteleri duzenlemek , diger hackerspace'ler ve kuruluslar ile ( ogrenci topluluklari , klupler , meslek odalari ) iletisimde olmak ortak faaliyetler duzenlemek , farkli alanlarda uygulamalara katilip kendimizi gelistirmek ilk aklima gelenler.

Hikmet Gumus  izmir

subram

Alıntı yapılan: gumush - 18 Kasım 2012, 23:17:18
Bende kisaca aklimdakileri yazayim.

Temel amac paylasmak , ekip calismasini ogrenmek ve uygulamak , ortak ihtiyaclarin ( ornegin bir cnc olabilir ) maaliyetlerini bolusmek , sosyallesmek , bizim gibi olan insanlari bulmak ve davet etmek , sohbetlerimizdeki projeleri hayata gecirmek , egitim ve uygulama aktiviteleri duzenlemek , diger hackerspace'ler ve kuruluslar ile ( ogrenci topluluklari , klupler , meslek odalari ) iletisimde olmak ortak faaliyetler duzenlemek , farkli alanlarda uygulamalara katilip kendimizi gelistirmek ilk aklima gelenler.

Olay budur!

Seckin ALAN

dernek çatısı altında mı kurulacak ? yoksa ilerleyen dönemlerde tagem'e doğru bir gidiş olabilir mi?
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana