Proton+ Compiler 2.1.4 veya 2.1.5

Başlatan oyhan, 12 Aralık 2004, 22:02:33

oyhan

Arkadaşlar Selam
Elinde 2.1.4 veya 2.1.5 versiyon proton compiler olan varmı?,
Nasıl buluruz?
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR:

mmengi

Ne yazıkki daha bulamadık.Elimde 2.15 dongle lı versiyonu var fakat oda hiç bir işe yaramıyor dongle olmadan.

oyhan

MMengi Merhaba
Elindeki usb dongle 2.1.5 i gönderirimisin yada bir yere upload edebilirmisin. Yada linkini veririsen menun olurum. 2.1.4 yada 2.1.5 istememin nedenide şu;
Proton+ Compiler ın tasarımcılarına ait  forumda da teyit ettim float değişkenle ilgi bir sorun var. Bunu  kısaca izah edeyim.

Örneğin bir değişkene 0,005 atadık ve sonra bunu ekranda görüntelemek istiyoruz. Lcd de bu değeri 0,004 yada dec5 için 0,00499 gibi eksiltilmiş bir değer gösteriyor. Yani ekrana 0,005 vermiyor mutlaka eksiltme yapıyor bazı rakamsal değerlerde. Fakat tüm değerler için bu şekilde değil tabiki. Forumlarında da bunu 2.1.4 ve 2.1.5 de giderdiklerini anlatmışlar anladığım kadarı ile...

Siz bu sorunla karşılaştınızmı peki?..
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR:

Erol YILMAZ

Merhaba;
Ben CCS PICC kullaniyorum.
Float islemlerde bolme falan yaparken dediginiz turden ufak ama karar verme mekanizmasini veya lcd gosterimini etkileyen hatalar olabiliyor.
Demekki Proton Basic te de oluyormus...

arslan74

Kolay gelsin oyhan,

Bu işi bir PICBASIC PRO 2.45 ile denedin mi?

Belki o istediğini yerine getirebilir.

Ben çok önceleri PICBASIC PLUS 1.24j'i Sonsivrinin web sitesinden indirmiştim. Ama hiç kullanmadım işine yararsa sana gönderebilirim.

Kolay gelsin.

oyhan

Proton Pic Basic Prodan bihayli
BENCE üsütn. Daha önce Pic basic Pro kullanıyordum fakat Orda 32 bitlik sayı değğişkenleri yok.
Burdaki boarlarda sayılar ile ilgili bir yazı var okursanız anlayacaksınız. Yanlız ingilizce.
DWORD 32 bit işaretli ve işaretsiz sayılar
Float 32 bit noktalı işaretli ve işaretsi sayılar.
word 16 bitlik sayılar vs...
bana Float sayılar lazım ve proton ile çok kolay.
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR:

mmengi

Pic basic pro da float ve dword değişken tanımları yok fakat ekstra bir kütüphaneyle bu iş yapılabiliyor ama ben denemedim. Zaten benim gibi bu değişkenlerle işlem yapmak isteyenler proton a geçiyorlar.

@oyhan mail adresini verirsen sana gönderebilirim bir uğraş bakalım belki çalıştırmanın bir yolunu bulursun.

oyhan

Mail :  oyhan2@hotmail.com

Protonun Forum sayfasına ait  Link aşağıda:

Hello

For Proton compiler LITE support, please try

www.picbasic.org/forum

regards

David Barker
www.mecanique.co.uk
[/url]//
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR: