STM32F746G-STM32F429I DISCOVERY Kartları

Başlatan new124tan, 07 Eylül 2015, 11:49:27

new124tan

arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım bilgisayar mühendisiyim,
uzun zamandır hobi amaçlı pic gelişirmeye meraklı olmama rağmen bir türlü güzel bir geliştirme kartı beğenip almamıştım geçenlerde araştırma yaparken pic yerine arm ile geliştirmeler yapmaya karar verdim.C/C++,C# .net gibi programlama dillerinde yıllardır kod yazarım .bu noktada karşıma 2 adet geliştirme kartı çıkıyor, yeni olan STM32F746G ve önceki versiyonu olan STM32F429I
ethernet özelliği STM32F746G de var bu yüzden aklıma yatıyor ancak yaptığım araştırmalarda GPIO sayısı hk. bir bilgiye ulaşamadım bu kartla ilgili, ayrıca 4.3" dokunmatik ekranda cabası, aslında aklımda ki tek soru işareti STM32F746G de bulunan GPIO pinleri var mıdır ? kaç tanedir ?
(GPIOdan kast ettiğim klasik push/pull button okuma, led yakma için falan kullanılan portlar)
STM32F429I  de ethernet yok ekranda küçük ama GPIO sayısı fazla gibi emin değilim...

genelde yapmayı düşündüğüm projeler sensör okuma bunları  usb ya da ethernet  ile pc ye yollama,usb device hostiletişimleri ,belki arayüz uygulamaları gibi pek çok çeşit projeyi geliştirebilmeyi amaçlıyorum

STM32Fxxx serisi için kaynak paylaşımıda yaparsanız çok sevinirim,

birde st-link diye ufak bir aparat var bu aparat sadece program atmak için mi, bu aparat olmadan adım adım debug yapamıyor muyuz işlemciyi ? sanırım STM32F746G-STM32F429I  ikiside usbden programlanıyor st-link almama gerek var mı eğer bu iki karttan birini alırsam ? kısacası st-link aparatı tam olarak ne işe yarıyor onu merak ettim...

Edit : STM32F746G Üzrinde St-link v2.1 varmış sanırım kaynak: http://www.carminenoviello.com/en/2015/07/13/started-stm32f746g-disco/