FatFs kütüphanesini spi ile nasıl ilişkilendirebilirim?

Başlatan görkem, 16 Ocak 2017, 05:16:28

görkem

Başlıktan da anlaşılacağı üzere stm32f103c8 i spi kullanarak sd card da okuma yazma yapmam gerek FatFs kütüphanesini spi ile nasıl ilişkilendirebilirim fatfs kütüphanesinde bir türlü bulamadım protokol kısmını. Keil ile cubemx kullanıyorum.

kantirici


görkem

diskio.c de iletişimin spi olup olmucağı hangi bacakların iletişim için kullanılacağı bilgisi yok diskio.c nin içinde çağırılan kütüphanelere baktım onlardada yok ben bir yerimi atlıyorum nerede bu protokol kısmı?

kantirici

şu kod satırları ile yapılıyor. Pinler define ile tanımlanmış durumda;

/*-------------------------------------------------------------------------*/
/* Platform dependent macros and functions needed to be modified           */
/*-------------------------------------------------------------------------*/
#define DO
	
	
	
	
	
	
	
 

#define DI_H()
	
    RB0 = 1;
	
	
	
	
 
#define DI_L()
	
	
    RB0 = 0;
	
 
	
	
 

#define CK_H()
	
	
	
	
	
 
#define
	
CK_L()
	
	
	
	
	
 

#define
	
CS_H()
	
	
	
	
	
 
#define CS_L()
	
 
	
 


H-> high, L-> low anlamında. Yani DI_H -> DI pininin 1 yap, DI_L -> DI pinini 0 yap anlamında.

görkem

diskio.c dosyasında o şekilde tanımlama bulamadım. Örneğin  sd karta bir txt dosyasını f_open fonksiyonu  ile oluştururken spi nasıl bağdaştırıyor ben define ile tanımlasam bile verdiğiniz örnekteki gibi standart spi protokolünü,  bunu fatfs nasıl algılıyor o kısmında tıkandım kaldım 

not:ben şuanda cubemx deki son sürüm fatfs yi inceliyorum

görkem

user_diskio.c adlı source kod oluşturmuş keil hazır fonksiyon ve structure ları da kendisi oluşturmuş içlerine spi ile ilgili kodları adapte etmek gerekiyor şimdi anlaşıldı.teşekkür ederim

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.