Bir sistemin modelinin similasyonunu yapmak.

Başlatan Emre_Tuncay_, 16 Mart 2018, 23:56:34

Emre_Tuncay_

Merhaba
Örnek olarak bir sistemde kullanacağımız bir motor sürücüsü olsun.Bu sürücü X bir firmadan hazır olarak alınmış olsun.Biz bu sürücü ile kurduğumuz kontrol sisteminin similasyonunu yapmak isteyelim.Bu sürücünün similasyon değerlerini nasıl elde edebiliriz.Similasyon yapmak için gerekli limit değerler üretici firma tarafından verilirmi.(Burada sürücü kısmına takılmayalım örnek olması açısından sürücü dedim)Bu tarz bir çalışmada bilgisi olanlardan yorum bekliyorum.Teşekkürler.

apsis

Ben bir sistemin modeli denilince sistemin matematiksel modeli aklıma gelir.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

ilyas KAYA

Üreticinin verip vermeyeceğini burada mi soruyorsunuz? Üreticiye mail atın yada arayıp görüşün.
Biz nereden bilelim verip vermeyeceğini?

Emre_Tuncay_

@cezeri Burada sorğuladığım şey üreticinin sistem modelini verip vermeyeceği değil.Böyle bir ihtayaçta nasıl çözüme ulaşılır öğrenmek istedim.Yoksa bende biliyorum üreticiden istemeyi.

Zoroaster

Sistemin girisine Vsinwt seklinde bir sinyal girip w yi 0 la 1000Hz (istersen daha da yukari) yavas yavas degistirirsin ve sistem cikisindan alinan cevabini okursun ardindan w y(w) grafigini cizersin.

Bu deney sonucunda sistemi tanimaya yonelik cok degerli ipuclari toplarsin.

Gunumuzde bu isi bilgisayarli sistemler senin adinda yapmakta.

Anahtar kelimeler: Bode Analyzer, Network analyzer

Seytan deliginden kacti.

XX_CİHAN_XX

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.