Mikrodenetleyici launchpad üzerine tam olarak oturmuyor

Başlatan Kevinlomax, 06 Mart 2019, 23:31:47

Kevinlomax

Merhaba
Öncelikle belirtiyim bu konularda acemiyim.
elimdeki miktrodenetleyici launchpad üstüne tam olarak oturmuyor biraz bastırmam gerekiyor.
sanırım launchpad üzerindeki mikrodenetleyicinin oturduğu yerde sıkıntı var. nasıl düzeltebeilirim?
veya kodu içine atacağım sırada elimle bastırarak kullanabilir miyim?

Tagli

Fotoğraf ekleyebilirsen durum daha net anlaşılabilir.
Gökçe Tağlıoğlu

Kevinlomax


Sozuak

Dıp kılıflardaki elemanların bacakları hafif dışa doğru açılıdır. Masa gibi düz ve sert bir yüzeye yan koyup dik duruma getirirseniz her iki taraftaki bacakları , soket deliklerine denk gelir. Tüm bacaklar düzgün ve soket deliklerinin üzerine denk geliyorsa elinizle dengeli şekilde bastırın. Biraz zorlama ile oturur.
Tam oturtmadan yada kıvrık bacakla enerjilendirmeniz de programlamanız da doğru olmaz. Mecbur kalınan yerlerde yapılan birşey ama acemi olduğunuza göre tavsiye etmem. ZIF soketler gibi değildir bu soketler biraz kuvvet uygulamanızı ister. 

Andromeda

..precision soketlere entegre ayaklarını tam hizalamak gerekiyor..normal soket olsaydı biraz daha kolay olurdu.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.