ANENG AN8008 Komutator problemi

Başlatan z, 21 Mart 2020, 11:50:39

z

ANENG AN8008 cok methedilince bende bir tane almistim. Fakat 1 yada 2 sene icinde sacmalamaya basladi.

Komutatore ustten bastirinca alet kendine geliyor birakinca gene sacmaliyordu.

Defalarca icini acip komutatoru temizledim.

En son artik iyice aptallasinca (omaja alinca direnc degerini olcmuyor, duduge alinca problar acik devre iken bile otuyor vs vs) cihazi acip komutator kontaklarini lehimleyerek OHM moduna sabitledim.

Zaten bu olcu aletinde en cok hosuma giden ohm modunda, R, D, C ve buzzer idi.

Artik en azindan R, C, D ve buzzeri sorunsuz kullanabiliyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ipek

Notebook ölçü aleti kullanıyorum 2000 senesinde almıştım ,elim ayağım bir türlü vazgeçemiyorum,zira font'lar dev gibi her açıdan rahatlıkla okuyabiliyorum..
https://www.ebay.com/c/2123216927 ....bu olmasada türevi

rotary switch üstten bastırınca sonuç değişiyor,çok sık kullanıldığı için haşat oldu,bir gün b_auhaus'ta dolanırken ,marka olarak aynı model olarak farklı bir ölçü aleti gördüm,fiyat ultra uygun 50TL gibi bir şey ,oynadım bir kumar,aldım bir tane hemen dağıttım,ve bingo... benim aşınan süpürgelerin birebir aynısı idi,kısacası yırtmıştım,şimdi tamburayı daha nazik çeviriyorum,hızlı hareketler aşındırıyor..

z

Elektronik malzemelerin yuz karasi bu komutatorler.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

tunayk

Bu aletten 2 tane aldık. Ölçüm performansı gayet güzel. Fluke 'tan aşağı kalmaz. Lakin ikisinin de çok kısa sürde komütatör gitti.

power20

Komutatör yerine takılan, düğmeli dijital komutatör yapılsın.

Yüksek akım  anahtarlamaj zaten gerekmiyor. Prob farklı yere takılarak yapılıyor.