RAW Formatına Dönmüş Disk

Başlatan sinus, 16 Haziran 2022, 23:25:50

sinus

Yeni bilgisayar almıştım. USB'lerde güç kapatma özelliği açıkmış. Temas problemi var sandım uğraşırken anlık bir git gel oldu ve 3-4 bölümlük harddiskin tümü okunmaz oldu. Anlamadığım şey sadece verinin okunduğu bölümün bozulması gerekmez miydi?

Linuxta okumayı denedim olmadı.

Geri döndürme yazılımları dosyaları geri getirse de klasör bazlı değil dosya bazlı çalışıyor. Her şey karman çorman windows dosyaları, geçicici dosyalar, kimi dosya bozuk ne olduğu belli değil.

İlk olarak bu dosya sistemini düzeltebilecek veya klasör klasör okuyabilecek bir yazılım var mı?

Diğer bir noktada harddiskin bitlocker bölümünde problem yok görünüyor. Orda veri yoktu ama bölüm sağlam. Bitlocker veya daha başka bir yöntemle bilgilerin bozulması engellenebilir mi?

Sozuak

fixmbr gibi komutlarla diskin eski hali geri yüklenebilir. Bir dene. Zamanında düzeltmişliğim var birkaç benzer durumdaki diski

MC_Skywalker

Partionmagic, Easyrecovery gibi programları denye bilirsiniz.

sonçare olarak hiç bir veriyi kurtaramazsanız windowsun DISKPART programını kullanıp diski yeniden yapılandırmanız gerekecek.


muhendisbey

Çözümünüz partition find and mount pro programında. Cross compile işlemi yaparken sd karta yazacağıma hdd'nin mbr'ını uçurduğumda çok işime yaradı.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.