Internet servis sağlayıcıları

Başlatan papsukkal, 17 Kasım 2023, 22:02:10

papsukkal

TTNet taahhüdümün bitmesine 20 gün kaldı. Vodafone 100 MBPS TTNETin 34 MBPSinden daha ucuza geliyor. Vodafone, TürkNet ya da diğer servis sağlayıcıları hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Hangisini önerirsiniz?

SüperOnline seçenekler arasında değil. Altyapı nedeni ile.

Daireye kadar fiber çekili.

ajanda_

ben türk telekom kullanıyorum eğer  yaşadığınız il ve çevrede  telekom altayapısı  olmayan bir firma  varsa ona geçin derim yoksa  siz parayı vodafone a  onlarda telekoma verecekler arada değişen birşey yok yani.
telekom dışı altrnatif ne var ona bakmak lazım uydu net v.s..

power20

#2
Mümkünse Turksat  tercih ediniz. Turknet, berbat. Yalan dolan. Abonelik başlatma ve sonrasında büyük sıkıntı verdi. Başlamadan bitrdim abone olmadım. Fakat izi kaldı. O tarihten sonra spam aramalar mesajlar belki 100 katına çıktı. 

Turksat mümkünse başka aramayın. İkinci el docsis modem ve tv alıcı ayarlayın işlem tamam. Alet kirası vermeyin
 

mg1980

TürkNet fiber kullanıyoruz, 100Mb...limitsiz,279 tl... problem bildirdiğinizde çok kısa sürede arıyorlar. Taahhüt yok... bir yıldır bir sıkıntı  yaşamadığımızı söyleyebilirim. 2021 yılı Kasım ayında memleketimize döndüğümüzde burada birimleri olmadığı için kuryenin bir oyalaması olmuştu, power20 arkadaşın anlattığına benzer, o zaman kızıp talebimi geri çekmiştim. Şu anda gayet iyi..

papsukkal

TürkNetten çok memnun olan da var çok pişman olan da var. Anladığım kadarıyla eskiden çok kötü imiş son zamanlarda toparlamislar bayağı. Ama emin olamıyorum. Fiyat ve taahhüt olmaması açısından fena görünmüyor. Turksat hakkında hiç bilgim yok. Araştırayım.

ilyas KAYA

Sırayla hepsini denedim. Ttnet, Turknet, vodafone net , dsmart , sonra yine vodafone ve eninde sonunda ttnet e geri döndüm  :)

Kablo net i bilader kullanıyor çok da memnun ama kablo net alt yapısı lazım onun için de.

0M42

Alıntı yapılan: power20 - 17 Kasım 2023, 22:26:14Mümkünse Turksat  tercih ediniz. Turknet, berbat. Yalan dolan. Abonelik başlatma ve sonrasında büyük sıkıntı verdi. Başlamadan bitrdim abone olmadım. Fakat izi kaldı. O tarihten sonra spam aramalar mesajlar belki 100 katına çıktı. 

Turksat mümkünse başka aramayın. İkinci el docsis modem ve tv alıcı ayarlayın işlem tamam. Alet kirası vermeyin
 

5 - 6 yıl önce turknet aboneliği başlattım sonra taşınma dolayısıyla aboneliğimi sonlandırmak istedim 6 ay uğraştım ne birine ulaşabildim ne derdimi anlatabildim. 6 ay boyunca kullanmadığım bir hizmet için fatura ödettiler bana faturayı geciktirince de sms ile icra ayakları yaparak tehdit ettiler beni..

Daha sonra bir avukattan yardım istedim o aradı taradı bir numara bulup bana verdi orayı aradım kızdım, bağırdım, çağırdım küfürsüz olarak bir güzel giydirip aboneliğimi sonlandırdım. Belki şimdi değişmiştir bu durum düzelmiştir ama ne olursa olsun bir daha asla turknet'e bulaşmayacağım.
***

ajanda_

uydunet  nasıl acaba kullanan var mı ??

sezgin

Varsa düşünmeden kablonet eski adıyla uydunet alın memnun olursunuz. yer neresi kabaca belli olur altyapı var mı. Bir de artık şebeke olmayan yerlere de dsl üzerinden şebeke vermeye başladı türksat. Şebekenin coaksiyel veya fiber kendi şebekesi olmasına dikkat edin.

mg1980

Alıntı yapılan: 0M42 - 18 Kasım 2023, 11:19:505 - 6 yıl önce turknet aboneliği başlattım sonra taşınma dolayısıyla aboneliğimi sonlandırmak istedim 6 ay uğraştım ne birine ulaşabildim ne derdimi anlatabildim. 6 ay boyunca kullanmadığım bir hizmet için fatura ödettiler bana faturayı geciktirince de sms ile icra ayakları yaparak tehdit ettiler beni..

Daha sonra bir avukattan yardım istedim o aradı taradı bir numara bulup bana verdi orayı aradım kızdım, bağırdım, çağırdım küfürsüz olarak bir güzel giydirip aboneliğimi sonlandırdım. Belki şimdi değişmiştir bu durum düzelmiştir ama ne olursa olsun bir daha asla turknet'e bulaşmayacağım.

Uğraşmanıza gerek yok, herhangi bir mobil bankacılık üzerinden e devlete girip aboneliği fesih edebilirsiniz..

Andromeda

Alıntı yapılan: mg1980 - 18 Kasım 2023, 14:49:50Uğraşmanıza gerek yok, herhangi bir mobil bankacılık üzerinden e devlete girip aboneliği fesih edebilirsiniz..
Neden mobil bankacılık?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

power20

e-devlete kolay giriş için mobil bankacılık...

gevv

Alıntı yapılan: papsukkal - 17 Kasım 2023, 22:02:10TTNet taahhüdümün bitmesine 20 gün kaldı. Vodafone 100 MBPS TTNETin 34 MBPSinden daha ucuza geliyor. Vodafone, TürkNet ya da diğer servis sağlayıcıları hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Hangisini önerirsiniz?

SüperOnline seçenekler arasında değil. Altyapı nedeni ile.

Daireye kadar fiber çekili.

Yıllardır ttnet kullanıyordum sözleşmenin bütmesine 6 ay vardı. Komşu Türk nete geçti 100mbps  ama hat eski sistem olduğu için maks. 50mbps alıyordu 6 ay gözlemledim :)  kılasik sorunlar dışında büyük bir şey olmadı bende Türk nete geçtim  12mbps den sonra 50 ilaç gibi geldi   :D

Tavsiyem  konu komşuya sorun kullanan varsa hız testi yapın kesinti sıklığı vb. sorun. Bölgeye göre değişiyor xxx ilinde Türk net çok kötü diyorlar başkasında süper... 

Kullanan yoksa Türk nete bir şans varin  :)  nasılsa  taahhüt yok.


Bu arada arkadaşını getir kampanyası vardı hem siz hemde tavsiye eden arkadaşınızın xx ay boyunca faturası indirimli oluyordu

 

mg1980

#13
Mobil bankacılıkta digital imza istemiyorlar. Doğrudan e devlete girdiğinizde sanırım doğrulayıcı bir şeyler isteyecekler..
İlave: Özellikle bu abonelik iptal işlemleri için.

papsukkal

Peki Aydında olup TürkNet kullanan var mı?

TürkNetin sitesinden alt yapı sorgulaması yaptım 100 MB e 8 MB çıkıyor. Alt yapı full fiber telekoma ait. Adsl ya da koaksiyel kablo  altyapısı yok. Bu durumda türksat sanırım olmaz.