Potansiyometre Arayışı

Başlatan sezgin, 09 Temmuz 2024, 13:19:42

sezgin

Merhaba fotoğrataki mil tipinde 5K potansiyometre arıyorum ancak bulamadım nereye sorduysam. Yönlendirebileceğiniz bir yer var mı? Teşekkürler şimdiden.
Epsilon

#1
5K metal pot diye arattırın

Örnek
Önce mili istenilen boyda testere ile kesin ,ucundaki L şeklindeki kısmı da testere ile önce dikey sonra yatay keserek oluşturun

*Her ne kadar standart aynı çapta olsalarda ,satın aldığınız potun eski potun mili ile aynı kalınlıkta olduğundan emin olun (Varsa sayfadaki çizimlerine bakın veya firmaya sorun)
* * Potların Logartitmik ve Lineer olduğunu gösteren harf kodu vardır buna dikkat edin ona göre alın (Ses potu ise Logaritmik olur)

** * Pot düğmesinin  üzerinde hangi seviyede olduğunu gösteren ince çizgi varsa ,potun L çentğinin hangi açıya göre açılması gerektiğini gösterir buna dikkat edin(Yani pot maximumda açılmış olmasına rağmen paneldeki işaret ettiği yer saçma bir yerde olur )

M.Salim GÜLLÜCE

Klasik pot tur bu.
Potların neredeyse tamamı böyledir.
Plastik olanlar daha az bulunur
Özdisanda bol wardır.
Yalnız tırtıklı kafadır mil yapısı.
5K pot
Diğer satıcılarda da çoktur.

mg1980

Keserken mengeneye potun gövdesinden değil de milden tutturursanız potun iç hassas mekanizmasına zarar vermemiş olursunuz.

sedronjames

istanbulda ikamet ediyorsanız eğer, karaköyde abed hanın giriş kapısının hemen bitişiğinde karaköy pasajı var. o kapıdan girince yarım kat merdiven çıkıyorsun ve soldan 4. dükkan olması lazım. envai çeşit potans var. bir yerde bulamazsanız oradan bakabilirsiniz.

sezgin

Teşekkürler tavsiyeler için, klasik pot ancak bize D mil lazımdı neyseki izmirde bir yerde bulabildik. Potun mili bir yere takılması gerektiği için standart yarıklı milliler işimize yaramadı.