8310 GPRS ustasıyım

Başlatan seyyahosman, 01 Nisan 2003, 00:44:52

seyyahosman

8310 CEP TELEFONU VE PC BİLGİSAYARI OLAN ARKADAŞLAR

1.8310 ile GPRS ili PC den internete bağlanıyorum .
2.8310 ile PC ye hangi kablo ile bağlanıyorsun derseniz İNFARED kablo ile (usb girişli )
3.Kesinlikle data kablosu ile bağlanılmaz .
4.Bu kızılötesi yani INFARED yani diger adı IrDa kablo 45 -60 $ arası bir fiyattır USB ve COM girişli olarak fiyatı değişir.
5.8310 için satılan 9-15 dolar arası data kablosu ile PC den internete GİRİLMEZ sakın 9-15 $ olan data kablosu almayın o kablo ile sadece 8310 lara logo ve melodi gönderilir.
6.Eğer ki size İNFARED kablosu satmak isterlerse resminini göndersinler bu kablo aynı cep telefonunda ki kızılötesi bağlantı yerindeki cam şeklinde koyu kırmızı veya siyaha benzeyen rengi olan bir kablodur .
Hepinize saygılar ...
8310 ile ilgili sorunu olan ( GPRS + INFARED kablo+ PC masaüstü bilgisayardan internete bağlantı +8310 modem )
Osman

seyyahosman

--------------------------------------------------------------------------------

Evet arkadaşlar tüm arkadaşlarımın 8310 ile Pc ye infared kablo ile nasıl bağlanıldığını öğrenmek istiyor

CEVAP :

Arkadaşlar benim şu anda size yazdığım bu mesajı 8310 cep telefonumle evimdeki bilgisayara ( Masaüstü ) USB infared kablo baglantısı ile telsim hattım ile internete girerek yazıyorum .

NASIL BAĞLANILIR:
1.USB girişine infared kabloyu takınca yeni donanım bulunuyor.İnfared kablonun içinde olan CD den yüklüyorsunuz Toplam 1.80 Mb
2.daha sonra bilgisayarınızda denetim masasında ve bilgisayarımı tıkladığınızda Kızılötesi alıcı Nokia 8310 denetim masasındada kızılötesi diye ikon çıkacak Eğer çıkmadıysa yanlış yoldasınız
3.Daha sonra bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra 8310 kızılötesini açın ve infared kabloya yaklaştırmadan önce sağ altta bulunan infared bağlantısına sağ tıklayıp gerekli ayarları yapın Yaptıktan sonra 8310 kızılötesini açın ve www.telsim.com.tr adresinden 8310 modemi indirip bilgisayarınıza kurun .
4.tüm işlem bittikten sonra yeni çevirmeli ağ oluşturup kullanıcı adı ve parolasını boş birakıp bağlantı telefon numarasına *99# yazın ve bağlanın
5.Tabiki bunları yapmadan önce 8310 cep telefonunun GPRS sini ayrıca temsil müşteri hizmetlerini arayıp aktif ettirin ve Gezgin ayarlarını tam olarak yapın.
6.Son önemli konuda 8310 versiyonunu yükselttirin Ben versiyon 5.57 kullanıyorum son çıkan versiyon 5.80

Evet tüm bunları yaptıktan sonra eğer gene sorun çıktıysa artık benim infared koblonun resmini kullanma klavuzunu ve izndeki CD driverini size yayınlayacağım

Başarılar Dilerim Yazan: seyyahosman
Osman

byka

dostum 8310 dan memnunmusun hızı nasıl (hani bu 4+1.. 5+1... 4+2 gibi class sınıflandırması varya  işte bu acıdan 8310 bu sınıfın neresinde?)
birde bu versiyon yükseltme önerin telefonun işletim sistemini mi yoksa gprs programının versiyonunu mu yükseltelim
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

seyyahosman

nokia cep telefonunun *#0000# yaz versiyonunu öğren

bağlantı hızı bayağı harika
Osman

seyyahosman

Osman

NICHOLAS

Seyyahosman arkadaşım öncelikle selamlar.Geçenlerde nokia 6610 telefonuma oyun,resim v.s yüklemek için bafo marka irda aldım .kullanım klavuzundaki maddeleri sırasıyla takip ettim.(önce win xp için programı kur sonra cihazı tak diyordu.daha sonra eksik kalan kısmın yüklenmesi gerekiyordu)Bütün herşeyi sırasıyla yapmama rağmen bir türlü telefona birşey gönderemedim.Cihazı win me da denedim aynı problem devam ediyor.
1-irda telefonumu nokia 7210 olarak görüyor.
2-pc suite ve diğer programlar aktif bir irda görmüyor.
3-masaüstü sağ alt köşede aktif olarak irda sembolünü görebiliyorum.denetim masasındada irda aktif.Ayrıca irda ile telefonu ilk kez karşı karşıya getirdiğimde irda modem yükleniyor.ayrıca  bağlantı hızını düşürmeme rağmen bağlantıda sürekli kopma oluyor.
problemlerimi yukarda belirttim.görüşlerin doğrultusunda hareket edeceğim.
saygılar,iyi çalışmalar.

mdkkayhan

@ NICHOLAS
Dostum 6610 ile 7210 ayni özelliklere sahip telefonlar oldugu icin ve kullandigin program yazildigi anda 6610 lar henüz üretilmemis oldugundan dolayi 7210 olarak görüyor. Ama herhangi bir sorun olmaz. Örnegin komple flash atarkende ben 7210 flashi atiyorum sorunsuz calisiyor 6610.
Kolay gelsin.

muratcuk

samsung sgh 100 ilede oluyormu acaba bu olay bir bilgin varmı