Cennet ve Cehennem'in sıcaklığı

Başlatan bunalmis, 15 Haziran 2006, 13:26:06

Erol YILMAZ

Sonuçta insanız, Nefis var, Akıl var, Şeytan var, Kalp, Ruh var.
Zeka ve tecrübeleri de katarsak insan denen şeyin ne kadar da renkli bir yaratık old. anlarız.

Bazı şeylerin hariçte değilde, dahilde bulunması gerektiğine inanıyorum.
Örneğin sağlığımızın doktorların kontrolünde değil, BİZİM kontrolümüzde olması gerekiyor. Paramız olsa da olmasa da biz bizimle beraberiz.

DİN bilgileri hocalarda veya başka şekilde isimlendirilmiş insanlarda olsa da,  BİZDE DE olması gerekir.

Bunu başkasına emanet edemeyiz. Onun için okumalı ve öğrenmeliyiz.

Nasıl ki PIC yazılımlarının kontrolünüzde olması gerektiğine inanıyorsunuz, başkasına emanet edemiyorsunuz, aynen bu şekilde bu bilgilere de "bizim" sahip olmamız gereklidir.

Her koyun kendi bacağından asılacak :)) ASIL PÜF NOKTA bence BU !

Buradan Termokupl götürsek ölçeriz yani, Bilimfenerine saygılarımı sunarım. Yanlış çıkarsa, davacıyım. İki elim yakalarında :D

aster

Sevgili Arkadaşlar, Din hepimize lazım gelen bir olgudur.
Ben bu gün itibarı ile 7 senelik ofisimi mesçit olması için boşalttım.

Ama bana siyah beyaz monitör de lazım, ayarlı jan janlanlı güç kaynağı da lazım, başladığım ve hala bitiremediğim cnc lazım,
patlatmak için mos lazım, kalitelisini bulamayınca gecenin 2 sin de yerine bux98 taktığım 2n3055 lazım vs vs

Eğer konuşacaksak yarın Vatanımız dediğimiz toprak el altından habire götürülüyor hiç birimiz sesi çıkmıyor bunu konuşalım,
çünkü vatanı olmayanın dini de olmaz

Neyse ben gene asıl konumuz olan şu lanet elektroniğe dönsek diyorum

Hepinize Saygılar
Forum emeklisi aster

Not: imzamdaki yazıyı laf olsun diye koymadım, yaşımdan dolayı bir çok olaylara şahit oldum, iyi ve kötüyü ayırt edebiliyorum,
sizlerin de ayırt etmenizi istiyorum çünkü bu toprakları atalarımız bize kanlarını vererek emanet bıraktılar günümüzü gün edelim ona buna satalım peşkeş çekelim diye değil ve başka Türkiye yok

ipek

bazi arkadaslar sanirim amacina ulasti kafamda kasap cengeli gibi
soru isaretleri dolasiyor demokrasiyeyi sonsuza kadar inaniyorum
bu saatten sonra aranizdan bazi kisilerin yersiz  ve gereksiz oldugunu dusunuyorum dostlar buradaki hedefimiz ogrenmek ogretmek bazen
maksadimizi asabildigimize tanik oluyorum Bay GROUND'dan bu tur
sohbet girisimlerini engellemelerini taleb ediyorum askimiz elektronik
bununla yatip bununla kalkiyoruz hayatimizi bununla idame ediyoruz
forumumuzun cizgizini asmamaya ozen gostermeliyiz binlerce uyemiz
var yanlis yorumlanabiliriz  asagida yazilanlara harfiyen katiliyorum
kalbini kirdigim sahislar var ise kalben ozur diliyorum cevap yazmayin
bu konuda tekrar yazmayacagim.....

Ayrıca forumdaki bu din tartışmalarından ben de hem sıkıldım hem endişeliyim.
Ben bu forumda kimin inaçları güçlü , kimin inaçları zayıf , kim dinli kim dinsiz bilmek istemiyorum. kimsenin bilmesine de gerek yok.  Eğer bu tür tartışmalara rengim belli olsun belki bu işten fayda sağlarım diye bakanlar varsa  bunları kınıyorum.  Samimi olanlara ise lütfen içinizde yaşayın diyorum

Salih

//[color=red]%20[Mod%20notu:%20Lütfen%20bu%20linki%20vermeyin...%20ziya][/color]

Linkini verdiğim siteye bir göz atarsanız. Bu konularda değişik
yaklaşımlar var. Belki faydalı olur.

diot

Arkadaşlar basit ve başka amaçlara hizmet için yazılan bir araştırma ! yazısı forumu ne hale getirdi.

Kavganın yeri ve zamanı değil.

Ziya

Arkadaşlar, mümkünse bu tarz yazışmaları artık bıraklalım. Ben insiyatifimi kullanarak bu başlığı kilitliyorum. Bunalmis hocam, size karşı saygısızlık gibi algılamazsınız umarım. Çünkü başlık ve ilk mesajlardan sonra yazılanlar birbiri ile pek uyumlu değil.

Arkadaşlar, Allahın bazı isimlerinin hakim olduğu daireler vardır. Ancak bunlardan bir tanesi bulunulan dairede daha ön plandadır. Günlük hayattan örnek vermek gerekirse, hastanede hastalık ile ilgili işler ön planda iken, yemek, levazımat, güvenlik vs. işler geri planda ve gölgede kalır. Askeriyede ise güvenlik, levazımat gibi işler ön planda iken sağlık hizmetleri gibi işler geri planda kalır... örnek uzatılabilir. Bu örneği vermekten maksadım burası  elektronik ve kısmen de fen ilimlerine yönelik bir forum. burada biraz teknik ağırlıklı olmakta fayda var diyorum....
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey