Çok önemli!!!

Başlatan tnt_mitat, 23 Mayıs 2006, 23:11:44

tnt_mitat

microcode studio plus v2.2.1.1 + picbasic pro 2.46 var.
mcs plus kuruldu ve forumda anlatıldığı üzere yapıldı. örnek olarak:

TRISB=0
PORTB=0
DONGU:
HIGH PORTB.0
PAUSE 500
LOW PORTB.0
PAUSE 500
GOTO DONGU

yazıp kaydettim.F9 yaptım ve "Unable to compile *.bas.The source directory is read only." mesajını verdi. kalakaldım. Anladığım kadarı ile *.bas ı derleyemiyorum çünkü kaynak dosya salt okunabilir, diyor. PBP ve Mecanique klasörlerini ve alt klasörlerini salt okunur özelliklerini kaldıramıyorum.
Konu benim açımdan ultra süper önemli. Lütfen acil yardım!!!

OG

Alıntı Yapçünkü kaynak dosya salt okunabilir, diyor
demiyor, kaynak klasörün komple salt okunur olsa gerek. hex ve diğer dosyaları bu klasör içine oluşturamıyor.

Bas dosyanın içeriğini başka bir klasörde oluşturacağın bir text dosya içine kopyala, MCSP yi kapat, sonra o text dosya uzantısını .bas yap. O dosyayı çift tıkla MCSP tekrar açılsın.Ve derlemeni yap.

Bas dosya içeriğini bütünüyle buraya kopyalarsan hexe ceviririz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

tnt_mitat

Ama her defasında böyle mi yapacağım? o zaman kodları .txt uzantılıda yazıp sonra .bas a çevirip kullanacağım. Kaldı ki belgelerim e save as ile kaydetmiştim microcode studio plus ta yazdıktan sonra.

OG

Hayır, acil dediğin için. İşini hallettikten sonra problemin çözümüne yönelirsin. Belki programları baştan kurarsın vs.

tnt_mitat

OG tekrar teşekkür ederim. Sorun çözüldü bir önceki mesajı dikkate alma. Ama hala bir klasörün salt okunabilirliğini nasıl pasif hale getiremiyorum anlamadım.

OG

e3

Alıntı yapılan: "tnt_mitat"OG tekrar teşekkür ederim. Sorun çözüldü bir önceki mesajı dikkate alma. Ama hala bir klasörün salt okunabilirliğini nasıl pasif hale getiremiyorum anlamadım.
OG hocam anlamadım bir klasörü nasıl reset atarak salt okunurluğu giderilebilir?Siz burada başka birşeyden mi bahsediyorsunuz? Benim bildiğim salt okunurluk için ayarlar :.
.eem.

OG

Elbette reset atma ile salt okunurluk kalkmaz, sebebi meçhul bir durum. Reset atma ile yarım kalmış kurulumlar, windowsun azizlikleri vs bunlardan kurtulmak için. Bildiğiniz şeyler işte. Bu sebeple de belki demiştim. Esasen programı tekrar kurmaktan bahsetmiştim.

aster

Bu konuyu başladığı yerden bölüp başka bir başlıkta devam etsek daha iyi olacak gibi.

Aslında bu zımbırtıdan bende müzdaripim, bazen 1-2 dosya aynı böyle oluyor, ne siliniyor ne de değiştiriliyor, tek çare format oluyor
deneyimli ustalar bu konuda ne önerirler

OG

Hocam iyi olur, değişik bir konu. Şöyle birşey buldum;

Alıntı YapBazen silmek istediğimiz dosyaları silemeyiz veya değiştiremeyiz. Genelde dosya kullanıldığı için silinemiyeceği veya değiştirilemiyeceği uyarısını alırız.Unlocker programı bu sorunu çözmek için tasarlanan bir program. Mausa bir sağ tıklamayla unlocker seçeneğini görürüz.Program ile silmek istediğimiz dosyayı hangi program tarafından kullanıldığını bulabilir ve silebiliriz.Program ücretsizdir.Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

DOWN

PROGRAMIN TANITIMI

aster

Sağolasın hocam deniyeceğim

şu anda başıma dert olan bir şey var mesela,
işin garibi sadece klasör içinde klasör ve içi boş dosyada yok, ama silinmiyor adı değişmiyor  :roll:

mhk

@aster bilgisayarı kapatıp açtığında silinmiyor ise, bizim eski sadık dos olan DOS 'ta açıp silinebilir , yada eski programlardan  NC silebilir.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

kasif

Alıntı yapılan: "mhk"@aster bilgisayarı kapatıp açtığında silinmiyor ise, bizim eski sadık dos olan DOS 'ta açıp silinebilir , yada eski programlardan  NC silebilir.

Dos, özlemişim ya,

dos 6.2 ve windows 3.1 yaklaşık 200 dosya olur ve her birinin ne işe yaradığını bilirdim. Şimdi 48.000 dosya 4200 klasörüm var  :?:

aster

Bu konu PBP da idi dallanmıştı şimdi ayırdım buraya taşıdım,

dos, FAT32 için çözüm,
ben nalet, vijdanına düğme diktiğimin NTFS sistemine geçtim  :cry:

içi boş klasör silinmiyor işte, kafayı sıyırmak yakındır  

benim mevzu kör adamla köpeği fıkrasına doğru gideceğe benziyor.  :)

e3

Aster hocam benim de bazen klasörler içi boş olduğu halde silinmiyor.Bilgisayara bir tekme atasım geliyor ama :D sonra vazgeçip hemen kapağı açık kasadaki(sıcaktan bunalıyor gariban :P ) reset tuşuna acımasızca dürtmek oluyor. :lol: Bir bakmışsınızki sorun çözülmüş.Size de tavsiye ederim.Ayrıca OG hocam program için sağolun.Bi deneyelim.İyi günler.Saygılar. ;)
.eem.