Komşu 32-bitlik işlemci geliştirmiş bizde durum nasıl?

Başlatan gsever, 26 Temmuz 2006, 21:44:29

Göktuğ

Alıntı yapılan: "comlekciler"Bir şey dikkatimi çekti konu ile pek alakası yok ama hangi PCB kartı çapraz malzeme yerleştirmeye izin veriyor. Çok ilginç değil mi... (Belkide ben bilmiyorumdur...)

Kolay gelsin...

http://www.parsemi.com/parse_images/tachra_dev_kit2.jpg

--- Pek cok program destek veriyordur. Padsin izin verdigini ve bu sekilde zorunda kaldıgım 1-2 sefer kullandıgımdan iyi biliyorum. Burada bu sekilde konması sacma olmuş . Yer olmaz boyle konması avantaj yaratır, kullanılır. Biraz goz boyama amaclı olmuş.

--- Pcb o kadar kotu değil .

---Boyle seyleri yapmak yada microişlemci uretmek sanıldıgından daha ucuz. Turkiyenin  isteyipte yapamayacagı bir olay değil. Ufak bir butceli yatırımla yapılır. Belkide gerektigi kadarını ureten askeri tesislerde vardır.

aster

Alıntı yapılan: "cozturk"Sprint Layout'ta eğik açılı parça yerleştirme sorunu için yöntem: Parçayı sağ tıklıyoruz. split group diyoruz. sonra padleri vs. teker teker asılarak duruma adapte ediyoruz.

gsever

Alıntı yapılan: "goktug1217"
---Boyle seyleri yapmak yada microişlemci uretmek sanıldıgından daha ucuz. Turkiyenin  isteyipte yapamayacagı bir olay değil. Ufak bir butceli yatırımla yapılır. Belkide gerektigi kadarını ureten askeri tesislerde vardır.

Abi açıkçası ben tarım ve hayvancılık teknolojisi hariç hangi alanda iyi olduğumuz çok merak ediyorum..

Uçak mı yaparız, uzay çalışmaları mı yaparız, nanoteknolojide bayrak mı biz de merak ediyorum.

Ha bak çok hızlı üreyip büyük şehirler oluştururuz o ayrı ama teknoloji bunun neresinde?

z

Tarım ve hayvancılık teknolojisinde iyimiymişiz? Kim diyor bunu?

Hangi ülkeye tohum satıyoruz? Hangi ırkı geliştirip verimini artırmışız?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mp3dragon

tasarı geometri hocamızın sözüydü;

Türkler 3 şey keşfetmişlerdir;

Rakı
Yoğurt
Ayran
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

kesmez

"İnned dine indallahil İslam" (2-19)

z

Duyduğumun yalancısıyım, elektronik alanında da icadımız varmış o da kuş kapı zili. Ancak tamamen şans eseri yapıldığı rivayet edilir.

Gerçekten kuş zilinin çalışma prensibi çok ilginçtir. Bu kadar az malzemeyle o sesi elde etmek çok müthiş bir şey.

z

Kesmez güzel link vermişsinde, üniversitelerin hepsinin araştırma projelerine bak herbirinde süper çalışmalar göreceksin.

Fakat, İsrail tohum satıyor. Hollanda damızlık hayvan satıyor. Biz de satın alıyoruz.

Erol YILMAZ

geçenlerde SAN_TEZ lerden bahsedildi. Sanayi için üretilip uygulamaya sokulunca geçerli olacak olan tezler yani. Bence de çok mantıklı.

Çok ileri !  ama hiç işe yaramayan tezler yapacağımıza, İşe yarayan düşük seviye ! tezler yapsak çok daha mantıklı :D

Geçtiğimiz senelerde buğday tohumlarının bile ithal ve ne idüğü belirsiz tohumlar old. yazmıştım. Bizim ziraat mühendislerimiz böyle şeylere gerek bırakmamalı.

Aslında milli bir görev bilinci ile yapılmalı böyle şeyler. Sadece geçim derdi için değil :D

OG

Alıntı yapılan: "Erol"Aslında milli bir görev bilinci ile yapılmalı böyle şeyler.
Bunun için milli bir kimlik gerekir galiba. BİZ KİMİZ?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

Atatürk'ün çizdiği güzel, anlamlı, düze çıkmamızı sağlayacak çizgiden çok ama çok sapmış Türk milletiyiz.

mp3dragon

@Bunalmış,

seni tebrik ederim.
Hala gözümüze at gözlüğü takmış ve başkalarının bizi görmek istediği şekilde olmayı amaç edinmiş şekilde davranıyoruz. Bakın Dünya da son yıllarda neler oluyor? Forumda din-siyaset konularına girmemeye özen göstermeme rağmen bu konuda dayanamayacağım. Birileri bir elbise biçiyor içimizden birileride bu biçilen elbiseye girmeye pek meraklı. Türkiye bir zamanlar traktör imal etmek istemiş malüm birileri canım siz traktör üretip ne yapacaksınız bizi size hibe ederiz olmazsa bizim bir fonumuz var burdan karşılarız o da olmazsa düşük faizle kredi veririz demişler. (Şimdi Türkiye Dünya'nın en borçlu ülkelerinden biri)

THY uçaklarının isimleri niye İllerimizin isimleridir? Çünkü Türkiye Cumhuriyetin ilk yıllarında uçaklarını kendi üretiyordu ve her ilde yapılan kampanyalarda toplanan paralar uçak fabrikasına gönderiliyordu  o paralarla yapılan uçağa da ilin ismi veriliyordu. Ordan kalma bir alışkanlık ne yazık ki. Sonra ne olmuş 2. dünya savaşı bitince malum birileri traktör örneğinde olduğu gibi canım siz NATO üyesi oldunuz artık uçakla muçakla uğraşmayın hatta hiç savunma sanayi işine girmeyin sizin asıl düşmanınız doğunuzdadır bir şey olursa da zaten biz sizi koruruz bu arada şurdan bir üs verinde sizi daha rahat koruyalım demişler.

Özverili birileri çıkıp araba fabrikası kurmak istemiş canım sizin yassı mamul çeliğiniz yok ki araba yapamazsınız hiç uğraşmayın biz size bir bayilik verelim bizim arabaları satın demiş. Bazı uyanık siyastçiler bu durumu görüp Erdemir gibi, Tüpraş gibi milli sanayinin olmazsa olmazı tesisler kurmuşlar ama tabi yetmemiş. Şimdi o güzelim tesislere yabancı ortak aranıyor. ( Belki de hazırda vardı)

Bakın milli sermaye hızla el değiştiriyor. Bir ülkenin can damarı finans kuruluşları, limanlar, fabrikalar, telekominikasyon kurumları yakında tamamen yabancı sermayenin eline geçecek. Çin ile niye rekabet edemiyoruz? Çünkü kilit noktalardaki demirçelik, enerji gibi üretimleri devlet yapıp müthiş sübvansiyonlar ile sanayiye veriyor. Zarar ediyor mu evet ama Çin müthiş ihracat yapıp katı ile devlete geri kazandırıyor. Bizler ise dünyanın en pahalı benzinini kullanıp sesimizi çıkarmıyoruz.

Bu ayın başında 9 ilimiz saatlerce karanlıkta kaldı. Sebebini biliyorsunuz. Elektrik üreten firmaların gözdağı. Hafifçe kuyruklarına basıldığında ne oldu Allah korusun içinde bulunduğumuz coğrafyada herhangi bir çatışmaya bulaşırsak daha ne olur kimbilir? Fareler ısırmadan önce ufleyip ısıracakları yeri soğuturlarmış böylece acı vermeden ısırırlarmış. Öyle güzel üflüyolar ki sabah kalktığımızda kulağımızı yerinde bulamıyoruz.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: "OG"
Alıntı yapılan: "Erol"Aslında milli bir görev bilinci ile yapılmalı böyle şeyler.
Bunun için milli bir kimlik gerekir galiba. BİZ KİMİZ?

Biz kimiz ?

- Biz kendimizden çok başkalarına güvenen bir toplumun fertleriyiz.
- Kendi yaptığımıza güvenmez ama yabancının yaptığına taparız.
- Büyük firmalara ve Takım elbiselilere inanırız.
- Zenginlere, Reklamlara ve Pazarlamacılara inanır ve inadına TV izleriz.
- Zayıflamak için amaan şu kadar paraymış, neye vermiyoruz ki, verelim parasını da ürünü alalım... :D diyerek para ile işlerin yola gireceğine inanır daha sonra da ürünü alan insanlarız. Para verilmiş ve işlem bitmiştir.

- Mecmualarda çıkan tamamen yönlendirme amaçlı içeriğe kapılan heyecanlı ve vatanı kurtarmaya lafta meraklı  İcraat söz konusu olduğnda anında sıvışmayı bilen insanlarız.

Bunları gördükten sonra "birşey yapmak" isteyen insanlarız aynı zamanda :D

PhD

Selam,

Atatür'ün de dediği gibi bu ülkeyi, bu Türkiye Cumhuriyetini muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmalıyız ve bunu da biz çıkarmalıyız (okumuş genç nesiller olarak üzerimize düşeni fazlası ile yaparak)...

Bu tartıştığımız konuşları hepimiz biliyoruz (görüyoruz) ama bunlara ne yapabiliriz? Demek istediğim Karanlığa Küfretmektense Bir Mumda biz yakmalıyız. Bence birazda ne yapacağımız tartışmalıyız diyorum.

Sonuçta forumda gördüğümüz kadarı ile herkesin farklı dünya görüşü olabilir ama herkes bu ülke söz konusu olunca akan sular duruyor yani hepimiz aynı davayı savunmaya başlıyoruz... Şimdi ne yapmalıyız diye kendi kendime soruyorum... Şu anda bu ülke için bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama demekki yetmiyor biraz daha çalışmalıyım diyorum...

Sizce bu işin neresinden başlamalıyız :?:  :idea:

Güzel bir söz "İdealleri Olanlar Uyumazlar"
...hiç...

z

Teknik konularda çalışan insanlarımızın ellerinden geleni yaptıklarından eminim.

Sorun, kendilerine yetki verdiğimiz vekil seçtiğimiz kişilerin ülke sorunlarına bizler gibi aynı gayret ve anlayışta yaklaşmamalarından kaynaklanıyor. Sakın yanlş anlamayın lafım şu anki yönetime değil. Hepsine.

Sadece sorun vekillerimiz mi? Hayır patronumuz, müdürümüz genel müdürümüzde de aynı sorun var.

Ülkemizin ilerlemesi, ancak biz teknik personelin ülke yönetimine geçmesiyle mümkün mümkün olacaktır. Ben buna inanıyorum.

En büyük zararı, her fırsatta Atatürkçü olduğunu dilinden düşürmeyen  Atatürkçü görünüşlü fakat alakası olmayan modern bağnazlardan görüyoruz.

Bize Atatürkü anlamış yöneticiler lazım. Fırsat verildiğinde teknik insanlarımız mucizeler yaratacaktır.