Komşu 32-bitlik işlemci geliştirmiş bizde durum nasıl?

Başlatan gsever, 26 Temmuz 2006, 21:44:29

gsever

Iran has designed and produced a 32-bit microprocessor for the first time, according to the Fars News Agency based in Tehran, Iran.

diye başlıyor devamı:

http://www.eetimes.com/rss/showArticle.jhtml?articleID=191203237

ground

⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

ise

komşu manyak çalışıyor  nükleer işlemci xray generatörler medikal alandada iyiler   hadi bakalım hayırlısı  biz ne zaman o günleri görecez bilmiyorum

gsever

Alıntı yapılan: "ise"komşu manyak çalışıyor  nükleer işlemci xray generatörler medikal alandada iyiler   hadi bakalım hayırlısı  biz ne zaman o günleri görecez bilmiyorum

inşallah tüm bunları bizim üzerimizde denedikleri zaman görmeyiz...

@ground

baskı devresi aceleye gelmiş herhalde

şunun gibi birşey olmuş herhalde

hani adamlar acayip uğraşıp sonunda çok orijinal bir proje ortaya koyarlar ama artık projeye düzgün bir isim koyacak halleri kalmadığından uyduruk bir ad takarlar yaptıklarına..

ise

ülkemize zaten bolca xray generatörü yüksek gerilim (200kv) kablolar satıyorlar.  zannetmiyorum ki üzerimizde denemeye cesaret etsinler

mp3dragon

bizde 32 bit işlemci kullanan var mı ki yapanı olsun? hala 16f serisi full gidiyor.

sample istesek gönderirler mi acaba?
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

diot

Sample istesek gönderirlermi acaba ? :) Üzerinde yazan yazıya göre zaten kendisi sample.

inşallah bi işlemci alıp üstüne patates baskı yapmamışlardır.

ground

Hm bende kendi üretimleri sandım..

Products
1. ARISTO Processor Core
ALTERA Compatible Deployment
XILINX Compatible Deployment
Swift Code
---

5. TINY Processor Core
TINY Processor Core (ALTERA Compatible Deployment)
TINY Processor Core (XILINX Compatible Deployment)

Bunlar FPGA tabanlı.. Hazır ALTERA ,XILINX  çiplerini tasarlamışlar.. Sanırım üzerinde patates baskı var..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

gsever

Nihayetinde; EETimes'da haber olabilecek kadar iyi bir iş gerçekleştirdekleri kesin.

Birkaç hafta öncesine kadar ASELSAN'ın yaptığı bir projede haber olmuştu orada.

Akademide, Tübitak'ın çeşitli bölümlerinde, ASELSAN gibi askeri elektronikle ilgili bazı kurumlarda ve diğer büyük kuruluşlarda elektronik ve ileri teknoloji  adına epey yenilikçi ve orijinal çalışmalar yapıldığı malum fakat bunları haber eden kaliteli bir haber kaynağına rastlamış değilim.

Yani EETimes ve EDN tarzından bir dergiyi kastediyorum. Acaba yapılan tüm çalışmaları sadece kendi intranetlerinde mi saklıyor adamlar yoksa bunlar yayınlanıyor ama bizim mi haberimiz yok.

Tübitak'ta ARBİS-TARABİS gibi yapılan projelerin depolandığı bilgi havuzu var ama yurt geneli için isteyen herkesin rahatça erişilebileceği bir bilgi küpü olsa biz de takip etsek en azından...

Ben Hacettepe'deyim. Bazı alanlarda nanoteknoloji çalışmaları yapılmaya başlandı yavaştan özellikle temel bilimlerde. Keza elektronikte de epey iyi çalışmalar yapıldığını biliyor ve görüyorum fakat Amerika merkezli veri havuzlarında indeksleniyor yazılı bilgileri. Eğer akademik ilginiz yoksa ne oluyor diye haberdar olmak pek mümkün değil zaten.

PhD

Bir şey dikkatimi çekti konu ile pek alakası yok ama hangi PCB kartı çapraz malzeme yerleştirmeye izin veriyor. Çok ilginç değil mi... (Belkide ben bilmiyorumdur...)

Kolay gelsin...

http://www.parsemi.com/parse_images/tachra_dev_kit2.jpg
...hiç...

z

Dubai'de de yanlış hatırlamıyorsam silicon vadisi var. Ülkeler paralarını çarçur etmiyorlar.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

murbay

PCB'yi belki elle çizmişlerdir:)) o nedenle işlemci çapraz duruyordur.

ASELSAN'ın dergisi var. Dergide çalışmalar hakkında bilgiler veriliyor.
Açıklayıcı olun, gizemli yazmak maharet değildir...

z

Eagle'ın son versiyonu açılı malzeme yerleşimine izin veriyordu diye hatırlıyorum hatta forumda tartışmıştık fakat  bulamadım.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

e3

Hocam Ares'te açılı malzeme dizmenize izin verir.Bu sadece Eagle'la kalmasın.Proteus kullanıcısı olarak Ares'i savunuyorum. :P Saygılar.
Not : Gsever hocam Hacettepe'nin hangi bölümünde okuyorsunuz ya da akademik çalışma yapıyorsunuz.Merak ettim de. :D
.eem.

gsever

Alıntı yapılan: "murbay"
ASELSAN'ın dergisi var. Dergide çalışmalar hakkında bilgiler veriliyor.

Ben MGEO'da hiç bir zaman yeni dergi görmedim hep eski sayılar vardı

Çok gizli tutuyorlar herhalde çalışmaları..

Yaptığımız bazı önemli çalışmaların gazetelerde, tvde, nette bolca duyurulması taraftarıyım. Yani gözdağı vermek adına en azından...