Komşu 32-bitlik işlemci geliştirmiş bizde durum nasıl?

Başlatan gsever, 26 Temmuz 2006, 21:44:29

Göktuğ

Bu forumda bir "BİZ" birligi olusturulacaksa ve "Ne yapacak" sorusuna cevap aranacaksa biraz düşünebilirim  :roll:

İlk olarak;
Elle tutulur işler ve son derece organize olmuş bir topluluk olmalıdır. Buda 2-3 mesajla olacak iş değil. Ortaya bazı HEDEFLER konmalı ve bu amaclara maksimum katılım ile emek beklenmelidir. Her organizasyonunda oldugu gibi mali bir yanıda unutulmamalıdır.Geliştirilebilir....

Yoksa soyle, boyle.... su ulke sunu yapmıs, bu bunu yapmış.... Ataturk boyle demişti biz soyle yapmıstık... gibi gaz verici laflar cok soyluyoruz birbirimize, Gaza ihtiyacmı var? Veya lafla peynir ekmek gemisi yürümediğine gore, ancak yazı olarak db de yer tutmaktan baska bir sey olmayacak, klavye tıkırtıları olarak kalacak...

Erol YILMAZ

Evet evet katılıyorum. G.K nı bitirmeden de bana konuşma hakkı tanıdığınız için sizleri kınıyorum. :D
Önce iş, sonra laf :D

mp3dragon

Ege Cansen'in yıllar önce yazdığı bir yazıdan;
yazı tam aklımda değil kısaca ana fikri aşağıdaki gibi
(basit bir algoritma aslında)

1-Bu ülkeye demokrasi yaramıyor
2-En iyi yönetim şekli bence diktatörlük
3- Yönetim şeklini bulduk geriye diktatör kim olacak onu bulmaya kaldı
4- Bulduğum tüm diktatörler ülkeyi felakete sürüklüyor, sadece ben diktatör olursam memleket kurtuluyor
4- Benim diktatör olmam mümkün mü? Cevap:hayır
5- O zaman en iyi yönetim şekli demokrasidir.

Bir hukukçuya sorsanız en temel sorunun adaletsizlik olduğunu ve bu durumun ancak hukukçular tarafından çözülebileceğini,

Bir eğitimciye sorsanız asıl meselenin eğitim olduğunu ve bu sorunun ancak eğitimci biri tarafından çözüleceğini

Bir iktisadçıya sorsanız asıl meselenin ekonomik olduğunu ve en iyi çözümü bir iktisatçının çözeceğini söyleyecektir.

listeyi uzatabilirsiniz hepsi haklıdır ama hiç biri tam değildir

ülkeyi uzun yıllar "teknik" kökenli insanların yönettiğini de hatırlatmak isterim
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

z

Teknik kökenli olmak yetmez, eline havya alıp iki teli de lehimlemiş olmalı. Aradığı çipi bulamayıp yurt dışından getirttiğinde gümrükte takılıp alamamış olmalı, bir şey yapmaya çalıştığında üstlerinin çelme attığını görmüş olmalı.

Havya tutmuş olması şart değil. İki ağızlı anahtar da tutmuş olsa yeter, yeter ki sorunları görmüş olsun.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mp3dragon

Bu arada konu dağıldı, başlığa dönelim

tam bilmiyorum ama Iran'a başta Amerika olmak üzere bir çok ülke özellikle teknolojik ürünlerde ambargo uyguluyor hele şu dönemde fpga filan nasıl buluyorlar?

yok yani ben bulamıyorumda, yoksa bana da birileri ambargo mu uyguluyor?

benim çöplükte pic18f452 ötesi quantum fiziği ilkelerine göre çalışan işlemci muamelesi görüyor.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

OG

İş bilmek yetmiyor, iş becerebilmek için güç gerekiyor. Güç için birliktelik şart.

Parçalama çabaları boşuna değil.

Aileden başlarlar, çünkü birlikteliğin temeli ailedir. Aileyi becerince devamı kolay gelir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

aster

Ben işi bilirim, aldığım eğitimle senelerimi verdiğim tecrübelerimle koca bir işletmeyi tek başıma bakım konusunda sorunsuzca götürebilirim,

lakin patronum bana değilde yoldan geçenenin sözüne inanır,

28 senelik profosyonel çalışma hayatımda kafama göre 1 patronla iş yapabilme fırsatı bulabildim,

ekip olunca işin tadı bir başka oluyor  :)

ise

ekip olunca işin hızı ve çalışmanın tadı mükemmel oluyor   ahhh birde arada çatlaklar kırılmalar olmasa

ground

Alıntı yapılan: "goktug1217"Bu forumda bir "BİZ" birligi olusturulacaksa ve "Ne yapacak" sorusuna cevap aranacaksa biraz düşünebilirim  :roll:

Hocam cok net ifade ettiniz..

Her zaman sölerim.. Gene de sölerim sabırlı insanımdır.

Bu grubu , ekibi , yapıyı koruyoruz - kullanıyoruz.. Fakat geliştirmemiz gerek. Bu konuda birçok mesaj yazmışımdır ayrıntılı yazmayacam artık.

Bir iş sıfırdan alınıp belli iyi bir seviyeye getirildiyse o iş başarılıdır.. Ama o iş bu sevide takılı kaldıysa ve uzun zaman böyle devam ediyorsa başarısızlıktır..

Şuanda bizim durumumuz bu siteyi bir seviyeye getirdik yerinde sayıyoruz..

İyi Çalışmalar..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

e3

Dergi yayınlayalım,Picproje Hatıraları'nı yayınlayalım,programlayıcıyı zaten ben yapıyorum, siteyi duyuralım, üye sayımızın artması iyi ama ne kadar? Bence DB'yi şişiriyoruz.Ben hala ne yaptımda 900 mesajım var diye düşünüyorum.Çok mu gevezeyim acep?Saygılar.İyi günler.
.eem.

prof77

Biz türk milleti olarak parasız zenginiz onun için böyle ufak tefek şeyleri kulak asmayız istersek herşeyi yapabiliriz elimizden birisi tutarsa

Örnek: ist da JBL Hoparlör yapmışkar JBL Fabrikası bile anlıyamamış bu modeli ne zaman çıkartığını

Göktuğ

Alıntı yapılan: "ground"
Şu anda bizim durumumuz bu siteyi bir seviyeye getirdik yerinde sayıyoruz..

:roll:  :roll:  :roll:  daha cok calısmak ve fikir uretmek gerekir.

murbay

ASELSAN dergisinde yazılan çalışmaların eski olduğu sanmıyorum. En azından bana öyle gelmedi. Ayrıca HAVELSAN'dı sanırım. Onunda çalışmaları vardı dergide. Uçak simülatörleri yapıyordu son olarak. Aselsan Jandarma için haberleşme sistemi kuruyordu. Yani gps, cep telefonu, telsiz, kamera sistemi gibi haberleşme sistemlerini birleştirerek hiyerarşik bir yapı oluşturuyorlardı.

Bu konularda bilgisi olan arkadaş vardır mutlaka forumda.
Böyle şeyleri yapabildiğimizi duymak gurur verici diye düşünüyorum.
Açıklayıcı olun, gizemli yazmak maharet değildir...