pic ile cep telefonuna mesaj gönderme

Başlatan mseker571, 17 Ağustos 2006, 01:54:35

mseker571

]
Selamun aleykum arkadaşlar.Uzun zamandır araştırdığım bir konu var. Fakat istediğim bir şekilde bir kaynak bulamadım. Ev otomasyonlarında kullanılan bir sistem var. Mesala siz evde yok iken, eve hırsız girdiği zaman sistem sizin cep telefonunuza mesaj gönderiyor. Bunu pic kullanarak nasıl yapabiliriz? Nasıl bir iletişim kullanmalıyız. ve hangi formatta telefona data gondereceğiz...
Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.
                                                              Saygılarımala

Logan

Aramıza hoşgeldin @mseker571.Uygulamayı düşündüğün proje için ilk olarak hangi telefonu kullanacağına karar vermelisin.Bu tür işler için genelde en ucuz telefonlar tercih edilir (maliyet açısından).Her telefonun kendine ait A-T kodları vardır.Bu kodları telefona seri olarak göndererek hangi işi yapması gerektiğini kolayca anlatabilirsin (Mesaj çekme, herhangi bir numarayı arama vs vs...).İnternette bu kodlar ile ilgili bilgi mevcut.Kolay gelsin.

http://www.dreamfabric.com/sms/
İmza.

mseker571

Selamun aleykum. Arkadaşım bilgilerini paylaştığın ve cevap yazdığın için çok teşekkür ediyorum. Yazdığın siteyi inceledim. Kafamdaki bazı sorular netlik kazandı. İnşallah bundan sonraki araştırmalarımın daha verimli geçeceğine inanıyorum.

Ager

Arkadaşlar

Bu işler için www.telit.com adresinden gm862-quad modül datalarını okuyun. Bu modül ile ister sms ister gprs üzerinden data olarak isterseniz kamera ile resimlerinizi bir ftp adresine ulaştırabilirsiniz. Nasıl mı? biraz okuyun okuyamıyorsanız ha@microdis.com'a mail yazın.

Kolay gelsin

Ager