5110 iletişim protokolü

Başlatan enderun, 26 Mayıs 2003, 23:05:57

enderun

5110 pic le kontrol etmek istiyorum fakat iletişim protokolünü bilmiyorum.bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Biohazard

slm..

bunun için bende bi program var ama tam kullanmadım hiç...
Faydalı olacak ise Biodj69@isnet.net.tr ye mail at yollayım...

james

cep telefonlarıyla haberleşmek için AT command göndermelisiniz...
nette AT protokolünü bi arattırın.bi çok bilgi çıkacaktır karşınıza
ARAMIYORUM , BULUYORUM

Analyzer

Dostum kolay, ipucunu ben vereyim gerisini sen getir istersen.Nokia data kablon olması lazım.Eğer yoksa çok basit bir devresi var onu yapmalısın.www.epanorama.net kısmında mobile gibi bölüm var orada nuukiaworld linki olması lazım.Oradan bulup yapıver.O devrede bir tane max232 var onun rx-tx ayaklarını pice girmen lazım.Böylece pici cep tele bağlamış olursun.Ardından james'in dediği gibi at commandları yollaman lazım.Ayrıntılı döküman internette var, ben görmüştüm.Onu da google yap, kesin karşına çıkar ;)

Analyzer.
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

enderun

arkadaslar data kablom var.at komutlarını da inceledim lakin işe yaramadı ya da ben beceremedim.....

james

ben picle arattırma yapabiliyodum.sen ne yapmak istiyosun ?
ARAMIYORUM , BULUYORUM

enderun

james benim amacımda o zaten pic le arama mesaj gönderme vs.... nasıl yaptın yardımcı olurmusun

james

ARAMIYORUM , BULUYORUM

sky76

Sayın arkadaşım link çalışmıyor.Yardım edin lütfen.

mmavis

Merhaba arkadaşlar.

Nokia 5110 cep telefonu AT komutlarını yemiyor. 5110 FBUS protokolü kullanıyor. Boşuna tırmalamayın. AT komut dizileri ile kullanabilirsiniz diyen arkadaşlarda birdaha bilgilerini kontrol etsinler. Çünki kısa bir süre önce bende epeyce tırmaladım ama AT yemedi. FBUS protokolünün içinden çıkmakta bir dert. En iyisi başka telefon kullanın. Eğer ben  yanılıyorsam, AT komutlarıyla 5110-6110 kontrol eden arkadaşımız varsa tanışmak ve bilgi alışverişi yapmak isterim......

Kolay gelsin...