VGA USB

Başlatan kasif, 05 Eylül 2006, 23:41:11

kasif

Bu ürün usb porttan vga çıkış sağlıyor.

PC ye bağlanan neredeyse her şeyin usb'lisi var. Acaba ekran var mı diye baktım.

http://www.overclockers.com.au/article.php?id=334086

Demekki dış bağlantıları sadece usb olan bir pc yeterli gelecek. Tabi ilk önce bu parçaları, sürücü yüklemeden aktif edebilirsek.

Şu an benim aklıma usb bağlantısı olmayan bir parça gelmiyor. USB hafızanın üzerine windows kurulabildiğine göre, ileride sadece usb den oluşan anakartlar çıkabilir.

Hatta işlemci ve ram usb olabilir (biraz fazla oldu sanırım)

Gigabyte GA-987XXYY
connectors
20 - USB 3.0 (10 inside, 10 outside)  :D

gevv

bende usb bi kulaklık gormustum  ses kartına gerek yok usbden baglanlıyorsun okadar bide driver yukleniyor tabi cokta guzel calısıyo:)

Analyzer

Alıntı yapılan: "kasif"USB hafızanın üzerine windows kurulabildiğine göre, ileride sadece usb den oluşan anakartlar çıkabilir.

Selam,

Bence bunun için USB hızının, şu anki halinden kat kat fazlası gerekiyor. Ama neden olmasın..

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

aslan_korhan

USB 2.0 ile çalışan Port replicator'lar var.
Yani bunlar tek bir USB bağlantı üzerinden :

- 3 x USB Port
- 1 x VGA
- 1 x S-Video OUT
- 1 x Paralel Port
- 1 x Serial Port
- 1 x PS/2 Port

alıyorsun... :?:
:?:
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

ise

480 mbit için normal aygıtlar  yakında onun hızınıda ethernet gibi bir anda 10  kat hızlandırırlar  ozaman işletim sistemini bile çalıştıracak hıza erişir

kasif

Geçmiş yıllarda(temiz 8 sene) bir ürün görmüştüm. Muhtemelen ISA(PCI da olabilir) bir kartı PC ye takıyorsun, kartın ucunda birkaç metre kablo ve kablo ucunda kibrit kutusu kadar bir kutu var. Kutuda, klavye, fare, ekran girişleri var. Buraya takılan ekran, klavye ve fare ile 2. bir bilgisayar oluyormuş. Ne denedim, nede çalışırken gördüm. Ama bu kadar küçük bir veri yolundan(muhtemelen ISA) ekran bilgisi geçemez, bunlar uyduruyor diye düşünüyordum. Bir PC dergisinde görmüştüm.

Alıntı yapılan: "aslan_korhan"USB 2.0 ile çalışan Port replicator'lar var.
Yani bunlar tek bir USB bağlantı üzerinden :

- 3 x USB Port
- 1 x VGA
- 1 x S-Video OUT
- 1 x Paralel Port
- 1 x Serial Port
- 1 x PS/2 Port

alıyorsun... :?:
:?:

Ürünün ne olduğunu söyleyebilir veya link verebilir misin, yiğenlerim  :D  geldiğinde bilgisayar için kavga ediyorlar, eğer mümün ve ucuz ise böyle birşey kullanacağım. Bir ara mini PC almayı düşünüyordum, hala da düşünüyorum.

Ersin

@kasif ,
o soylediginden bende pci olani var 30$ a aldim 2.el
ama oyle duruyo daha kullanmadim baglanti kablosu da uzun 10m felan
normal ethernet kablosu.

aslan_korhan

"USB port replicator" diye ararsan net'te bulursun.
İzmir Metro'da 200 YTL'ye var. Arıca Teknosa'da da görmüştüm.
Ben bundan bir tane kendi laptopuma almak istiyorum zaten.
Ayrıca üzerinde birde Ethernet özelliği var. Yukarıda belirtmeyi unutmuşum.

Ziya

Bir ara ben de buna benzer bir ilan görmüştüm. Ama bahsettikleriniz için USB2.0 çok yavaş kalır. Benim gördüğüm yanlış hatırlamıyorsam firewire portu üzerinden bağlanıyordu. Firewirw portu üzerinden dijital vcd den bilgisayara kayıt transferi yapmıştım. 400 Mbit/s hızda. Transfer yaparken aynı zamanda ekranda da kesintisiz, pırıltısız ve en yüksek kayıt çözünürlüğünde görüntüyü izlemiştim.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

aslan_korhan

Bende Firewire bağlantısını kullanıyorum genellikle.
Fakat Firewire (IEEE1394) 400mbit/s
USB 2.0 480mbit/s

Fakat nedense banada Firewire bağlantısı daha hızlı gibi geliyor.
DV Kameradan görüntüyü bilgisayara aktarmak içn kullanıyorum Firewire'i...

Ziya

Alıntı yapılan: "aslan_korhan"Bende Firewire bağlantısını kullanıyorum genellikle.
Fakat Firewire (IEEE1394) 400mbit/s
USB 2.0 480mbit/s...
USB2.0 üç değişik hıza sahip. Türkiye'de 480Mbit/s lik hızda çalışanı yoktur tahmin diyorum. Bizdekiler 1.2 Mbit/s, 12MBit/s ve yanılmıyorsam 480 Mbit/s hızındalar.

firewire ise gerçekten 400 mbit/s.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

kasif

Alıntı yapılan: "swordman"@kasif ,
o soylediginden bende pci olani var 30$ a aldim 2.el
ama oyle duruyo daha kullanmadim baglanti kablosu da uzun 10m felan
normal ethernet kablosu.

Fiyat çok iyi, Deneme durumun olursa benim için çok çok iyi olur.

Evde 2 kişi bilgisayarı kullanabilme durumu olacak, tabi 2 ayrı masaüstü var ise.

kasif

Alıntı yapılan: "aslan_korhan""USB port replicator" diye ararsan net'te bulursun.
İzmir Metro'da 200 YTL'ye var. Arıca Teknosa'da da görmüştüm.
Ben bundan bir tane kendi laptopuma almak istiyorum zaten.
Ayrıca üzerinde birde Ethernet özelliği var. Yukarıda belirtmeyi unutmuşum.

Port çoğullayıcı değil, ayrı, ikinci bir bilgisayar (ekran,fare,klavye) olarak arıyorum.

Ben nette site gezerken bir başkası msn de konuşabilecek, ne ben onun ekranını göreceğim ne de o benim ekranımı görecek.

upayi

Aslinda en iyisi fiwmware 1394 sony nin usb ye rakiğp olarak cikardigi ve dijtal fotograf makinelerinde kullaniliyor.Hem usb ye gore daha hizli hemde boyutu daha ufak salinda usb yerine firmwre 1394 kullanilsa hic fena olmaz
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)