PAL - CPLD

Başlatan bunalmis, 29 Aralık 2006, 17:29:39

z

4-5 adet TTL cipten ibaret devre parcacigini PAL icine atmayi dusunuyorum. Internette PAL fiyatlarina baktigimda  yuksek buldum. 1 yada 2 dolar fazla verilince 32 makrocell cpld alinabiliyor.

Ekonomik bir urun ariyorum. 32 macrocell acikcasi luzumsuz geliyor.

Onerebileceginiz bir aile varmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Göktuğ

elektronikman

hangi pal ve kaç adet kulanacaksınız elimde çok bol miktarda pall mevcut
yardımcı olabilirim

z

Normalde 22V10 fazlasıyla işimi görüyor ancak XC9536XL'nın fiyatını gorunce şok oldum.

Sadece bu çipi stoğumda bulundurmakla dilediğim lojiği tasarlayabilirim.
Bir ay kadar önce CPLD'lere fiyatları açısından sıcak bakmazgen XC9536XL fikrimi değiştirtdi.

XC9536XL için ekonomik bir geliştirme ortamı ne önerirsiniz?

picusta

En uygun budur herhalde :  

Böylece bread board'da devre kurulabilir.
Yüklemek için de JTAG:

Analyzer

Selam,

Peki perakende fiyatı ne kadar?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

z

Amerika fiyati 2$ in altinda. Turkiye fiyatindan haberim yok.

Göktuğ

ISE web pack (free) uzerinde devrenizin programını hazırlayabilirsiniz.
picusta nında verdigi semanın pcbsini ufak 1-2 degişiklikle dergi için hazırladık ama hala yayınlanmadı. Cok hızlı programlama yapabiliyor. 3.3V ve 5V luk cpld lerde denendi. Basit bir geliştirme kartı yaparsanız programları cok hızlı olusturup deneme olanagına sahipsiniz.

z

Elinde ihtiyac fazlasi XC9536XL olan varsa ucreti karsiligi verebilirmi?

En gec 5 Ocak' da Ankara'da olmasi  gibi de kisitlamam var.

picusta

Ebay'da bu çipleri bol ve uygun'a buldum, 2 dolardan az. (1 tane XC9536 1 euro ;  2tane XC9572 2 euro  ;  26 XC9536 15 euro ...)
Bunlar "yeni eski" stoklar : kullanilmamis ama obsolete olmuş. XL serisinin "düz" seriye avantaji güç tüketimi galiba.
Satici ile anlasirsaniz çok uygun bir fiyata gönderebilir (zarf içinde). Sizin kisitlamaya uymayabilir.

Analyzer

Göktuğ

9572 leri kullanıyorum. Sanırım 3 dolar gibi bir rakamdan alınmıstı. Ebaydaki fiyat baya uygun gibi.

Ziya

eBay'e üye olan var mı? Ben başvuru yapayım dedim ama kredi kartı numaramı sordu. Kapattığım kartlardan birinin numarasını girdim ama hemen kontrolünü yapmış, geçerli olanı istedi. Ne dersiniz, eBay'e kredi kartı numaramı vereyim mi? Herhangi bir sorun çıkar mı?

Analyzer hocam verdiğiniz bağlantı ihale başlangıç fiyatı. Yani fiyat artabilir gibi. Bir de ABD ve Kanada'ya gönderiyorlar gibi yanlış mı gördüm?
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

picusta

eBay'a üye olmak için kredi karti gerekiyor mu? (Ben Türkiye'den üye değilim)
Paypal içindir belki. Kredi karti numarasi için "sanal kart numarasi" kullanilabilir. Daha sonra o hesaba kontör yükler gibi yükleyebilirsiniz.
Ebayda Xilinx diye aratinca birçok sonuç çikiyor. O ihale iyi fakat yol parasi tuzlu (40dollar) buna karsin izleme numarasini veriyorlar. Forumdaki herkes açik artirmaya katilmazsa satis fiyati 2 misli olur ancak. Birkaç kisi toplanip yol parasini bölüsse daha avantajli olur (herbiri fiyati artirmaktansa).
1-2 çip olunca zarfla gönderiyorlar.

Analyzer

Alıntı yapılan: "Ziya"eBay'e üye olan var mı? Ben başvuru yapayım dedim ama kredi kartı numaramı sordu. Kapattığım kartlardan birinin numarasını girdim ama hemen kontrolünü yapmış, geçerli olanı istedi. Ne dersiniz, eBay'e kredi kartı numaramı vereyim mi? Herhangi bir sorun çıkar mı?

Analyzer hocam verdiğiniz bağlantı ihale başlangıç fiyatı. Yani fiyat artabilir gibi. Bir de ABD ve Kanada'ya gönderiyorlar gibi yanlış mı gördüm?
Selam,

E-bay gayriciddi alıcı ve satıcıları ayırt edebilmek için kredi kartınızın numarasını alıyor ve 1 dolar çekiyor. Ardından ilk alışverişinizde bu 1 doları iade ediyor. Ben alışveriş yapıyorum hiç de bir problemle karşılaşmadım. Msn'den görüştüğüm arkadaşlarım bilirler, bulamadığım bir çok ürünü bu siteden buldum.
Başlangıç fiyatlarını ve ürünü iyi takip ederseniz; arttıran da olmazsa, en düşük fiyattan satın alabiliyorsunuz. Ben bir çok ürüne teklifimi 1-2 dk. kala yapıp alırım.(5-10 sn. kala yapanlar da oluyor, 2 teklifim böyle geçildi mesela)
Konu hakkında www.iyibey.com sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Analyzer