Telefondaki meşgul ve çalma sesi tonu

Başlatan 122055221, 15 Ocak 2007, 20:13:42

122055221

Arkadaşlar Bizim PIC'in, LM567 ile telefondaki meşgul ve çalma sesi tonlarını anlamasını nasıl sağlayabiliriz. örnek uygulama bilen varmı acaba...

122055221

ismetelk verdiğin dosya için teşekkürler. İçinde işe yarayacak bilgiler var. Şu LM567 ile yapılış meşgul tonu ve karşıdaki kişinin telefonu açtığı bilgisini gösteren uygulama lazım. Ben en iyisi biraz daha araştırma yapayım.

otm

lm567 bir ton dekoderdir.Bu entegreyle yapılan işlemlerde bazı karışıklıklar çıkabilir.öncelikle alçak geçiren filtre kullanıp gelen sinyalleri filtre etmeniz gerekir.Daha önce bu konuda bazı bilgi ve şemaları foruma koymuştum.

armys2000

Alıntı yapılan: "122055221"Arkadaşlar Bizim PIC'in, LM567 ile telefondaki meşgul ve çalma sesi tonlarını anlamasını nasıl sağlayabiliriz. örnek uygulama bilen varmı acaba...
Bununla ilgili bir uygulama yapmıştım. araştırma dokümanlarımı bulabilirsem gönderebilirim yanlız bişeyi gözden kaçırma karşı tarafın açtığını anlayabilmen için telekomdan bu özelliği açtıması gerekli sanırım 13kHz cevap tonuydu bu genelde kontürlü telefonlarda kullanılıyor  o cihazları incelersen orda lm567 ile yapılmış bir ton dekoder var..