Ev Otomasyonu Komple Proje...

Başlatan INFINITY, 19 Ocak 2007, 13:50:58

INFINITY

evet su an projemizde bi geri besleme alamiyoruz ama bu almayacagimiz anlamina gelmiyor tabiki...:) çok kısa zamanda bitircez inşallh o olayıda...

görselliğe gelincede ben şu fikirdeyim...

kafamızda flash animasyonları ve evin 3D halini kullanmak var...

ama genellikle fabrikalarda malzemenin iskeleti oluşturulur daha sonra süslemesi (görselliği) yapılır.Biz de bu düşüncedeyiz önce temeli sağlam yapalım boyayı hangi renk vuracağımıza o zaman karar verelim... :roll:
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

entegrerhan

:? INFINITY Kardeş Visual Basic Kodu Linkten Silinmişte Bir Daha Koyabilirmisin :?

karabel

freebird23

devreyi bitirme ödevi olarak yapmayı düşünüyorum arkadaşalar..... rar dosyanı açtığımda ev otomasyonu.exe dosyasını çalıştıramadım... elinde çalışan bir program olan varsa sitede paylaşıma açabilirmi? çok acil ilgilenirseniz sevinirim....yardımlarınız için teşekkürler....

INFINITY

.EXE dosyasının çalışması için visual basic programının sistemde kurulu olması gerekir
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

freebird23

yardımın için teşekkürler...sonuçta bi setup dosyasının çalışacağını düşündüğüm için böyle bi yanılgıya düştüm teşekkürler ....

unalmustafa_85

Öncelikl le devre yi yapıp  gerekli bütün kaynakları koyan arkadaşa tşk. ediyorum.
devreyi sistem analizi dersi için sectim ve yapmaya basladım. devre tamam landı . devre calışıyor ama  bilgisayar üzerinden değiştirilemiyor ?
acaba neden dir ?

climax

Kardeş gerekli port ayarlarını yaptın mı?Projenin bilgisayarla haberleşme bölümünde hiç bir problem yoktu.
Paylaşmak düsturumuzdur.

unalmustafa_85

Devre yi sonunda  calıştırdım.. artık devre  usb bağlantısı ile calışıyor.
bu devre sayesinde  visual basic kullanımıda  öğrenmiş oldum.. artık
devre nin üzerinde oynamalar da yapabiliyorum.
kısa bir süre içinde size  PCB sini paylasıma acacağım...

freebird23

devrenin simulasyonunu isise kurdum fakat kaydettikten sonra tekrar açtığımda sorun veriyor.ve arese aktardıktan sonra komponentler listesinde gözükmüyo malzemeler.acaba proteusta mı bi sorun var ?

e3

Isis'te olan her malzemenin Ares'te karşılığı olmayabilir.Bunları sizin kendinizin oluşturması lazım.Kolay gelsin. ;)
.eem.

freebird23

http://dosyam.net/?id=k0z3k9

arkadaşlar programda ufak bazı değişiklikler yaptım.ama çalıştıramadım. hata veriyor.yazılım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.hatam nerde acaba.visual basic konusunda iyi değilim.yardımlarınız için teşekkürler...

freebird23

sorunları hallettim... çok güzel çalışıyor.... yüksek ilginize teşekkürler ederim.....

paradox

arkadaşlar dosya silinmiş tekrar upload edermisiniz.full projeyi.ben indirmiştim formatta yanlışlıkla sildim :(

freebird23

baskı devreyi kurdum arkadaşlar hex kodunu  da pic'e yükledim.aynı hex koduyla devreyi isis te de çalıştırıyorum.yazılımsal olarak bi sorun yok.fakat 2*16 lcd display olarak PCM1602B adlı lcd yi kullanıyorum.ama ekranda garip şekiiller çıkıyo.ekran kursörü kendi kendine hareket ediyo.ne biliyim karakterlerin olması gereken yerler dikdörtgen şeklinde çıkıyo karakter olarak değişik harfler çıkıyo menü gözükmüyo lcd de.ayrıca devredeki butonlarla mesela aç ve kapa butonlarıyla çıkışları yakıp söndüremiyorum.butonlara basıyorum rastgele bir süre bekledikten sonra çıkışı yakıyo.bazen çıkışı devreyi açtığım gibi yakıyo. işin içinden çıkamadım. pic arızalıdır dedim.çalışan başka pic lere yükledim.sonuç aynı.yardımcı olursanız sevinirim.çok zor durumdayım.şimdiden teşekkürler.