Ev Otomasyonu Komple Proje...

Başlatan INFINITY, 19 Ocak 2007, 13:50:58

INFINITY

Kardeş senin sorun LCD de bizimkinin kodları HD44780 mi ne onun için senin  
lcd nin data kodlaması farklı ise dedigin gibi LCD sapıtır... 2x16 hd44780 bi lcd tak dene bence...
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

alp21

link silinmiş.acaba elinde olan bunu tekrar upload edebilirmi

Ciga

Arkadşım öncelikle bu güzel projeyi paylaşımından ötürü çook teşkrler yalnız inndirmeye çalıştımda linkin öldüğünü görüyorum tekrar link vere bilirmisn zahmet olmasa....

İyi çalışmalar  herkeze.
"Zafer"Zafer Benimdir"diyebilenindir.Başarı "Başarıcağım" diye başlayanın ve "Başardım" diyebilenindir."  M.Kemal ATATÜRK

bymrz

bende bir ara yeğenim için paralel porttan çalışan bi program yazmıştım, o zamanlar vb yi tam bilmediğim için biraz gereksiz kodlar da yazmışım ama:) işlev olarak iyi..
Belki bazılarının işine yarayabilir...

Ev resminin üzerindeki pencerelere ve etrafındaki sokak lambalarının üzerine tıklayarak çıkışları açıp kapatabiliyorsunuz...

Devre olarak resimdeki gibi bi maket yapmıştık ve paralel portun çıkışlarına birer dirençle ledler bağlamıştık..

exe ve vb dosyaları:
http://rapidshare.com/files/91526127/home_control_exe.rar.html

agora_meyhanesi42

INFINITY burdaki linkin silinmiş varsa yeni bi link gönderirmisin lütfen
Yüksel Türk ! Senin için yükselmenin hududu yoktur...

onurksp

Sa.öncelikle güzel çalışma olmuş .Dosyayı indiremedim sanırım kaldırılmış tekrardan yükleme şansın varmı teşekkürler.Kolay gelsin

0ankara6

INFINITY bu proje banada lazim tekrar dosyalari upload edebilirmisin?
Tesekkürler

nova

kardem ben halil ibrahim ev otomasyonunla ilgii dosya indiremiyorum yardımcı olurmusun linkke tıklıyorum ama dowload olmuyo teşekkürler

AkisSoftware

Arkadaşlar Ellerinize yüreklerinize sağlık...
Link kırılmış diyecektim ama bir arkadaş yüklemiş.. Sanırım diğer şemalar felan yok linkte.. Onlarıda yüklerseniz çok kişi faydalanacaktır..

Sizlere naçizane bir kaç önerim olacak..
Bu işlemleri rs-232 değilde ethernet üzerinden yani ip tabanlı yapıp internet explorer ile yapmanız mümkün değilmi ? Bunu başarırsanız hem ip tabanlı yapmış olursunuz hemde kullanılan portu sanal sunucu olarak tanımlayıp ip ile uzaktan cihazı yönetme şansını yakalamış olursunuz ki dehşet bir gelişme olur...

Bu sistemde sizleri çok ama çok destekliyorum. Ben delphi programcısıyım. Aynı zamanda asp ve MySql biliyorum. Sizler istediği müddetçe her türlü ama her türlü yardıma açığım. Bende aynen söylediğim gibi bir proje yapmak istiyorum. Bazı işlemleri web arayüzü ile yaptırıp olayın gerçekleştiğini görmek istiyorum. Yani geri besleme...

Bu projeyi beraber gerçekleştirelim. Burada Hepimiz !

Saygılarımla

0ankara6

Ustalar lütfen dosyalar kimde varsa upload edermisiniz, rica ediyorum :cry:  :cry:

parlakf

Merhaba,

Arkadaşlar dosyaları tekrar biriniz upload edebilir misinz?

karabel