telsiz ile dtmf

Başlatan zeyin, 01 Nisan 2007, 21:12:11

zeyin

merhaba arkadaslar, CB'de yayin yapan telsiz cihazi ile cm8870'i birlikte kulanarak uzakatan kontrol yapmak istiyorum, ancak bu telsiz cihaz  9v bataryaya sahip ve mandal yapinca 9-10v gibi bir deger kulaklik cikisinda goruluyor ve ayni zamanda tum devrenin enerji seviyesinide bu seviyeye cikariyor, oysa cm8870 tipik olarak 5v ile calisir ve bu seviyede bir besleme entegrede kalici tahribatlara yol acabilir. uyumlu hale nasil getirilebilinir. ustalarin yardimlarina ihtiyac var...

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

aslan_korhan

En iyisi bir tane röle tak. Normalde tek bir transistör ile anahtarlama yapabilirsin ama CB telsizler ancak çift kontaktlı bir röle ile çalışır...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

silgilikalem

Alıntı yapılan: "aslan_korhan"En iyisi bir tane röle tak. Normalde tek bir transistör ile anahtarlama yapabilirsin ama CB telsizler ancak çift kontaktlı bir röle ile çalışır...

arkadaş yüksek bir ihtimalle  telemetri denen uzaktan cihaz açma kapamayı yapacak  çeşitli uç noktalarında farklı ID lere sahip cihazları çalıştırmayı düşünüyor   kendisini tebrik ediyor kolaylıklar diliyorum

MURSEL

slm öncelikle arkadşım batarya gerilimin üzerine bindirilmiş bir cıkış verilmiş olabilir  ki telsizlerle ugraşamdım  bilmiyorum   cm8870 entegresn girişindeki  100 nf kondansatör bunun için sadece ac (ses v.b) sinyalleri geciriir cıkıştaki  dc gerilimi süzer böylelikle 9v kurtulmuş olursun  bence telsizle filan ugraşma elindeki en kötü tlf kulaklık cıkışınından al  telefonudda otamatik cevablama moduna al her aradıgında sistem otamatik acılsın  ve  gerisi pic yazılımına  dökülcek durum saygılar