PC role kontrol devresi ??

Başlatan gevv, 12 Nisan 2007, 13:39:22

gevv

Merhaba
bilirsiniz pc lpt portan role kontrolu yapılıyor   fakat pc acıldıgında portları sorguluyor ve bu sırada devre calısıyor roleler calısıyor acaba boyle bir sorunu olmayan devre varmıdır elinizde ?

roleci

Bilgisayar BOOT anında 10-15sn 'lik gecikme zamanı sonunda röle devresinin (+) beslemesi verilse....

gevv

Alıntı yapılan: "roleci"Bilgisayar BOOT anında 10-15sn 'lik gecikme zamanı sonunda röle devresinin (+) beslemesi verilse....
benimde ilk aklıma gelen buydu :) ama bu işi otamatik hale getirmem gerek gecikmeli besleme yapsam pc yeniden baslatıldıgında devreninde gerilimin kesilmesi gerekecek cunki ilk acılısta power gecikmeli geldi ama  sonrası:)

fatihsatir

Geçikme ile rahatlıkla halledebilirsin üstadım.. Başarılar.!
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

gevv

Alıntı yapılan: "fatihsatir"Geçikme ile rahatlıkla halledebilirsin üstadım.. Başarılar.!

iyide gecikmeyi yaptık diyelim devreye gerilim verdik pcyi actık  pc acılanakadar devreye gerilim gelmedi sonra geldi  peki  pcyi yeniden baslattıgımızda nolcak ? role devresinide tekrar resetlemek gerekecek o yuzden gecikme olayı tıs :)

erkan614

evet yeniden başlattığında gecikme işe yaramaz (ben yeniden başlattım). araya pic li bir devre koyarak ltp den bilgi gonderirsin pic de duruma gore roleyi açar veya kapar diye bir düşüncem var
kolay gelsin

Analyzer

Selam,

Arkadaşın dediği gibi araya bir mcu koyup, bilgisayar ile mcu el sıkışmalı(handshake) yapmalı. Ardından veri geldiğinde mcu işleyip ardından geri bildirim yapmalı.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!