Lazerli Güvenlik Sistemi (Cisim Koruma)

Başlatan nixar_x, 28 Nisan 2007, 02:57:44

nixar_x

Merhaba Arkadaşlar

Sizlerin bir konuda fikrini almak istiyorum. Aslında önerilerinizi desem daha iyi olur. Ben şu an proje olarak lazerli güvenlik sistemi yapıyorum. Özetle bir cismin etrafında lazer ışınları var ve dışardan cisime yapılacak herhangi bir müdahelede lazer ışığı ile elektronik devre arasındaki bağlantı kesilerek sistemin alarm vermesi sağlanıyor. Buaraya kadar zaten çok ciddi bir iş yok. Zaten bu kısmını hallettim. Şimdi yapmak istediğim bunu raporlamak. Yani bir şekilde cisme müdahele olduğu zaman bunun sisteme iletilmesi. Bir de klasik güvenlik sistemlerinde olduğu gibi lazer ışığı kısa bir süre için kesilip hemen geri gelse bile sistemi resetleyene kadar alarm çalmaya devam ediyor. Ve bu iş devre üzerindeki analog anahtar ile yapılıyor. Şu aşamada istediğim devreyi resetleme işlemini de bilgisayar ortamında yapmak. ( aslında daha ciddi olarak alarm çalar çalmaz snapshot fotoğraf çeken bir eklenti de düşündüm ama o çok sonraki iş ) Yani yani sistemi birnevi uzaktan yönetmek istiyorum. Ama ne şekilde yapacağımı bilemiyorum. Bu konuda düşüncelerinizi veya varsa değişik fikirlerinizi belirtirseniz memnun olurum.

Herkese Kolay Gelsin...