telefon elektroniği ile ilgili bir soru

Başlatan ahmetu, 06 Ağustos 2003, 21:21:10

OG

her frekans için tek entegre 567 yeterli.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

cozturk

Alıntı yapılan: "OG"her frekans için tek entegre 567 yeterli.
Tamam yeterli.. fakat uygun band genişliğini korumak istersen yetmiyor.. öbür türlü band geniş old. için iyi olmuyor.  Bu ancak pratik olarak denenerek anlaşılabilir.. ki gerçektende 420ve 470Hz için iki ayrı 567 kullanan devre var piyasada..
Alıntı yapılan: "ahmetu"..her frekans tonu için iki entegre (mesela 440 hz'i anlamak için 420 -460 hz) dört tone için sekiz entegre bi de ve kapısı kullanmak lazım ettimi 9 entegre ha bide bir sürü direnç kondansatör, hem karışık olur hemde pahalı.
Her frekans tonu için neden 2 entegre gereksin? Sadece toplam 2 entegre yeterli biri 420Hz merkez fr diğeri 470Hz Merkez fr. algılar. Bunlar zaten aradaki değerleri de algılar.
Ayrıca lazım olursa:
International Telephone Ring-Back Signaling Reference :
http://nemesis.lonestar.org/reference/telecom/signaling/ringring.html

ahmetu

iyi de ben 350 Hz'i de 440 Hz'i de 680'i de istiyorum bunu için her frekansa 2 entegre dedim

cozturk

:?  ben sadece Ring Back lazım sanmıştım. lab-xt şemasına bir göz atmak isterim. Nerede acaba? :roll:
Kolay gelsin

cozturk

OG

Alıntı yapılan: "james"peki caller ID için hangi entegreyi önerirsiniz.benim bildiğim mt88e43 var.birde lab-xt şemasındaki xr2211 var.ist.da varmıdır bilmem.hangisini kullanalım?
xr2211 http://www.entegrex.com da  $3.9 görülüyor.

james

bu site çok yavaş çalışıyor.ben bir türlü göremedim.tam kısayolunu verirmisin
ARAMIYORUM , BULUYORUM

OG

aster

slm og,
verdiğin sitedeki fiyatlar çok uçuk
bir modül fiyatına baktım aklıma bu memleketin denizi bitmez olayı geldi

OG

merhaba aster

doğrudur, ben de rasgele buldum o siteyi. Orada dikkat çeken husus, piyasada olmayan entegreden birkaç tane ihtiyacınız varsa listeye ekleyebiliyorsunuz.  Yurtdışından getirtmekten daha ucuza malolabilir. Birkaç adet için.

aster

bu jw leri fiyatı neden böyle?
illa jw kullanmak şartmı?
ahret sorusu gibi oldu galiba
bu arada öztürk,
araban varsa h4 lere bir tut işlem tamamdır
veya piyasada sahte para ışıklı makinaları satılıyor 15mil gibi
onlada bu işi görebilirsin
veya ışıldak lambasını uv lambayla değiştir 3.5 mil
veya su arıtma işlerinde kullanılan sistemde aynı
veya civa buharlı lambaylada olur
bunun bozuk olanı da olur dış camı kır içindeki lambayı bir 2k2 mo dirençle sür
daha saymama gerek yok herhalde

cozturk

Saol  Aster :lol:   microchipten 1-2 adet Jw tip  numune gelmişti. UV önerilerin çok işime yarayacak.. Selamlar

Prof.EleCTroN

Ben sahte para makinasını denemiştim olmadı.

Erol YILMAZ

Ultraviyole isik kaynagi o mor lambalar değil !  Normal fluoresant lambanin fluoresans malzemesi olmayan, ciplak haline UV deniyor heralde. Cunku bende ki oyle. Rengi de acayip birsey. Cok az bir gorunur isik veriyor. Yaklasik 10-15 dk'da siliyor.  Pek bakmayin. Oldurmez, sakat bırakır. Benden soylemesi...