telefon elektroniği ile ilgili bir soru

Başlatan ahmetu, 06 Ağustos 2003, 21:21:10

OG

Ben 1 adet led aldım ancak hala kullanmadım çünkü silecek eprom yok elimde.  Ancak Ahmet bey'de gördüğüm cihaz bir diş fırçasına veya dişçilerin diş oyma matkabina benziyordu. Sapı hafif kalınca bir yapıda, içine pil koymak için. Ucu ise ledi sarmış bir büyüklükte. Yani küçük bir uca sahip. Bir de çalıştırma butonu var. Basınca 60sn kadar çalışıp durduruyor.  

Dediğiniz gibi basit adi ledler gibi az ışıyan açık mavi bir yapısı var. Döndürüp lede baktığımda Ahmet Bey "gözüne tutma" diye uyarmasa inanası gelmiyor insanın.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mmengi

sevgili dostum cozturk sen bu jw pic silme olayını halledebildin mi benim başımda da böyle bir sorun var pic i silemiyorum

z

Eger UV ledlerle epromlar silinebiliyorsa harika bir sey.

Ancak Her UV eprom silmeye elverisli değil hatta

epromun bozulmasina bile neden olabilirsiniz. Bildiginiz gibi UV 3 banda ayrilmis. UVA,UVB,UVC
Eprom guvenli olarak bunlardan sadece biriyle silinebiliyor. (Hangisi

hatirlamiyorum)

Dolayisi ile her UV kaynagi bu iste kullanilamaz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

akaragoz

Selam arkadaşlar
Ne zamandır foruma mesaj göndermemiştim.
İstediğin şeyin tam adı call progress

entegresi.
Henüz denemedim ama HT9020B entegresi bu işi tam olarak beceriyor.
Datasheetini kontrol etmeni tavsiye ederim. İstanbulda da distribütörü var.
Holtek firmasının

entegresi.
Hatta çevir sesi varmı,çevirdikten sonra hat meşgul mü , düşmedimi vs. hpsini algılayabiliyor. Ben de üzerinde yeni çalışmaya başladım.

Kolay gelsin.

cozturk

Alıntı yapılan: "mmengi"sevgili dostum cozturk sen bu jw pic silme olayını halledebildin mi benim başımda da böyle

bir sorun var pic i silemiyorum
Hocam  ben olayı UV ledlerle yapamayınca 4w uv lamba ile gerçekleştirdim.
en fazla 10 dk içinde tamamen siliyor. Fakat benim yaptığım

bu basit
balast ile flamanlar oksitlendi bozulacak diye korktum . o yüzden başka bir balast ile kullanıyorum.

basit

balast:
http://groups.yahoo.com/group/PicProjeUP/files/COZTURK/

mmengi

usta ben sahte para makinalarında kullanılan ampulün 18 watt olanını aldım şu siyah ışık verenlerden ama olmadı bu

bahsettiğin ampul farklı sanırım.

cozturk

kesinlikle farklı. boşuna para harcamadan uygun lambayı almanı tavsiye ederim. Bir de balast olarak ışıldak balastı gibi bişey

kullanırsan iyi olur. hemen kararmaz. uzuuun zaman kullanırsın.

ahmetu

mmengi, ampulun üstünde Philips TUV 4W/G4T5 Ultra Violet yazıyor, fiyatı 9.000.000, çalıştıracak devrede 4.000.000

mar elektrik diye bir firma yapmış, balast, starter,soket ve kasa hepsi bir arada.

mmengi

sonunda sorunumu sağolsun aster usta halletti. Bana bir lamba getirdi 3 dakikada jw pic i silebiliyor.gözlerime inanamadım 2

gündür boşuna uğraşıyormuşum.

emre_guzel

XR2211 ile proje yapan var mı. Caller ID ile elinde çizim olan var mı. Bir ödevim var. Bu konuda geçtiği için soruyorum.

aslan_korhan

http://picbasic.com/downloads/LABXTSCH.PDF

Burada XR2211 ile Caller-ID uygulaması için yapılmış bir şema var...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

emre_guzel

Bu labX deki xr2211 in bulunduğu devreyi yaptım.
Ancak Telefon hattının bir tanesini bağladım. Diğeri boş mu kalıyor. Birde serial data diye adlandırdığı yeri direk com porta veya usb ye bağlayabilirmiyiz, nasıl yaparız.

aslan_korhan

Diğer Telefon ucunu boş bırakabilirsin.
Direkt olarak Seri porta veya USB'ye bağlayamazsın.
Seri porta bağlamak için MAX232 gibi bir seviye dönüştürücü entegre kullanman gerekir. Tabiki bu durumda bu datayı çözecek uygun bir programın olması lazım.
Yukarıdaki şemada bu data uçu PIC'e bağlanıyor. Ayrıca bir LCD bağlayp bu bilgileri ekrandan görebilirsin. Sitede bunun için PBP'de yazılmış örnek kodlar var...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.