Lem Akım trafosu

Başlatan aster, 07 Haziran 2007, 13:54:24

aster

Lİmit testinde aşırı akım geçirdim trafo bana küstü kitlendi  8O
akım geçse de geçmese de çıkışta sabit voltaj var.

Gönlünü nasıl alırım?  :)

sitenindelisi

KAZIMUGUR

Hocam model veya resim gibi bir şeyler varmı elimizde,araştıralım.

Bir şey daha yazacaktım ama yanlış anlaşılır diye korktum.

p_rof

lem trafoları kolay kolay hasar görmezler aster arkadaşım kullandıgın devrede bir sorun oluşmuş olabilir yapıyı görmekde fayda var saygılarımla.. :roll:
FEDAKARLIK OLMAZSA ZAFER'DE OLMAZ (soundimpacttechnology@windowslive.com)

aster

@p_rof,  hasar gördüğünü belirtmedim sadece bana küstü dedim

@Kazım hocam kodu LA 55-P

@sitenindelisi, hocam barışacağımızı bilsem ona sazlı sözlü düğün bile yaparım

bir gelişme var sanki biraz biraz gönlünü aldım gibi 1-2 test daha yapim bakim
hatta sahile götüreyim demli çay ısmarliyim bakim ne olacak  :)

elektronik

Alıntı yapılan: "aster"sahile götüreyim demli çay ısmarliyim bakim ne olacak  :)

babası görmesin oda küser sora :)

hocam opto varmı devrede ?

ipek

La55-p bende kullaniyorum diferansiyel gerilime gicik oluyorum her yere dc dc konverter bunun piyasada tek gerilimlisi yokmu???
ozdisan'a soruyorum pek bilmiyorlar...

aster

Sonunda barıştık  :)

Akım amplifikatörünün yapısı şekilde görüldüğü gibi

trafonun akım yönü bir yöne ve işareti var
ben doğru yönde fazla akım verip arkadaşı küstürmüştüm
şimdi akımı ters yönde verdim, bir akü'yü trafo içinden geçirdiğim kabloyla kısa devre edince normale döndü.  ;)

Sevgili ipek söylemek istediğini tam olarak anlamadım?

ipek

Aster hocam +ve - 15 volt verince M noktasindan linear cikis aliyoruz istegim sadece tek 15 volt besleme idi....
yoksa sensor cok basarili AC DC farketmiyor ve fiat orantisi harika..
RS 'den KEB SR-15AP getirtmistim iyi bir fiat odemistim her sey cok iyi gidiyordu bu sensor ultra linear bir cikisa sahipti fakat maximum 15 amper idi sar olan aku gurubuna ikincisini bagladim 22.5 amper yaklasik ve bir daha sensordan tik yok elveda Eurolar..... :oops:

aster

İpek hocam bu tür malzeme ile bolca haşır neşirim bozulduğunu pek görmedim,
en azından benim elimde inatla bozulmadığına göre sizin bozmanız benden daha gözü kara olduğunuzu gösteriyor sizi tebrik ederim

besleme konusunda haklısınız ama iç devre için zorunlu

MURSEL

selam üsteatlar banada yardımcı olabilirmisiniz benimde bir altarnötörün cıkışındaki akımı ölçmeye calışıyorum0-50a arası bildiginiz bu kiriterlere uygun akım trofosu varmı anlattıklarınızdan oldukca bişeyler kaptım bu husustadada yardımcı olabilirseniz sevinirim
http://fbe.erciyes.edu.tr/turkce/eufbedergisi/der2003/6-E3-%C4%B0lhan.pdf    buradada anlatım yapılmış güzel bir dosya var

MURSEL

yok_mu :oops:  peki LA 55-P akım trofosunu nerden bulabilirim bu konuda bilgi verin antalyada elektronikçilerde aradım yok  sizlerin temin ettiği bir adres varsa bildirebilirmisiniz

aslan_korhan

@MURSEL

Alternatörün akımını ölçmen için akım trafosuna ihtiyacın yok aslında.
Alternatörün dibindeki + ucundan ve akünün + ucundan birer uç çıkar.
Bu aslında kısadevre ama burada senin çektiğin akıma göre bir gerilim düşümü oluyor.
Örneğin burada 1A çektiğinde 0.1V ve 20A çektiğinde 2V gibi bir değer ölçersin. Bunada istersen PIC'e bağlarsın yada direkt bir ibreyede bağlayabilirsin...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

aster

MURSEL

Alıntı yapılan: "aslan_korhan"@MURSEL

Alternatörün akımını ölçmen için akım trafosuna ihtiyacın yok aslında.
Alternatörün dibindeki + ucundan ve akünün + ucundan birer uç çıkar.
Bu aslında kısadevre ama burada senin çektiğin akıma göre bir gerilim düşümü oluyor.
Örneğin burada 1A çektiğinde 0.1V ve 20A çektiğinde 2V gibi bir değer ölçersin. Bunada istersen PIC'e bağlarsın yada direkt bir ibreyede bağlayabilirsin...
@aslan_korhan hocam tam olarak anlayamadım +- olayını altarnötörden 3 fazlı alternatif akım cıkıcak biraz daha acıklayabilirmisiniz
http://www.ozdisan.com/komponent/komponent.htm   aster hocam bu adrestede o kadar ürün var modellerini göremiyorum ve secimde zorlanıyorum  :oops: