Az sayıda PCB bastırmak için İstanbul'da firma?

Başlatan SCHOTTKY, 18 Haziran 2007, 20:13:36

SCHOTTKY

Elektronik projelerimiz için 10-100 adet arasında PCB bastırmak istiyoruz.Yeni ürün geliştirdikçe yeni kartlar bastıracağız fakat 1000 taneden aşağı basmıyor büyük firmalar.

İstanbul'da az adetli PCB imalatı yapan bildiğiniz yerleri paylaşırsanız memnun olurum.

Teşekkürler.

Cetinal

files

Buradan memnun musunz? Buraya iş yaptırdınız mı?

gokceoglu18

www.elitpcb.com
tayfun bey
çok kaliteli yapıyorlar piyasadaki en büyük firmalardan bile daha kaliteli ve daha ucuz ister 1 adet iaster 100 adet sayı önemli değil ben çok memnunum.

Göktuğ

OG

Fevzi numunede biraz kazıklar ama işçiliği iyidir. Ümraniye 316 78 58
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mesmert

Alıntı yapılan: "gokceoglu18"www.elitpcb.com
tayfun bey
çok kaliteli yapıyorlar piyasadaki en büyük firmalardan bile daha kaliteli ve daha ucuz ister 1 adet iaster 100 adet sayı önemli değil ben çok memnunum.

Elit PCB ilk defa duydum ama web sayfalarındaki yapılan kartları gördüm bana göre bunlar yurt dışında yaptırıyorlar

elektronik

Alıntı yapılan: "OG"Fevzi numunede biraz kazıklar ama işçiliği iyidir. Ümraniye 316 78 58

hocam Fevzi abinin bir öelliği daha var numuneyi 1 en geç 2 günde çıkartabiliyor.

edit: çift taraflı delik içi kaplama + yeşil maske

Veli B.

Printroniks kalitelidir ama uzun sürede(10-15gün) çıkartır+ tooling alır. Pcb fiyatları iyidir.
Megasistem kısa sürede çıkartabilir.Kalite düşüktür. fiyat yüksektir.  
Elitpcb; süre uzundur. Fiyat bilgisine sahip değilim ama bize teklif verdiklerinde baya iddialı idiler. Çin ile çalışıyorlar.

forsa1975

http://www.elektronikkontrol.com/bize_ulasım.htm

Az adetli baskı devre yaptırmıştım. 3 günde çift taraflı delikiçi kaplamalı pcbleri teslim aldım. Tavsiye ediyorum.

nonstradam

forsa1975 bu bahsettiğin yer tooling ücreti alıyormu. almayan veya cüzi miktarda tooling alan bir yer biliyormusunuz. ben burada 150 avro gibi deli bi parayı sadece tooling e veriyorum. küçük bi hatada çöpe gidiyo yeni çizimde bi 150 avro daha.

SCHOTTKY

Tooling den kastınız PCB tasarımının CAM/CAD ortamına aktarılması ve düzenlenmesi ise ben tüm PCBleri Proteus Ares ile yapıyorum.Böyle bir işte de doğrudan CDile orjinal Proteus dosyalarını onlara veririm, sanırım o zaman ek bir ücret talep etmezler?

SCHOTTKY

Bu arada elit PCBye telefon ettim, tooling vb. ücreti almıyorlarmış.

Adamın tavrını ve yaklaşımını beğendim, samimi olarak her basımda belli kalıp vb. maliyetleri olduğunu ve buna göre fiyat belirlediklerini söyledi.Adet kesinlikle sorun olmaz, gelin(işiniz düşmese de tanışırız) konuşuruz dedi :)

ustad

@nonstradam
Megasistem bu işler için ideal, eğer çift yüzlü delik içi için arge yaptıracaksınız 100 ytl ye çoğunlukla 3-5 adet teslim alabiliyorsunuz. Çok adetli olmadığı sürece  de 1000 civarı gibi delikiçide yapıyorlar. 100-200 lük devreler için 50 dolar civarı tooling alıyor.

Printroniks ile ilgilide çift yüzlüleri bulgaristanda yaptırırlardı. Bilmiyorum hala  ölemidir fiyatları fena değil fakat süre konusunda birkaç sıkıntı yaşadım kendileriyle...

sitenindelisi

Ön hazırlıklar için, bastırılacak pcb miktarı düşük olduğunda alınıyor.Filmlerin alınması, baskı sisteminin hazırlanması vb işlemler için.İşin aslı ilişkilere bağlı, az miktar için alınmayacağı gibi bazen yüksek miktar için alınabiliyor.

Ör:500 pcb için birim fiyat 0,5$ + 125€ tooling iken,aynı birim fiyattan 1k için tooling alınmayabiliyor. Hesabı siz yapacaksınız bu durumda.;)
Printronics ve odak 125-150€ arası alıyor. Megasistem almıyor bunun karşılığında birim pcb fiyatı pahalı oluyor