bitirme projesi

Başlatan ycmy, 05 Temmuz 2007, 22:59:04

ycmy

arkadaşlar sizlerden bi ricam olacak seneye bir bitirme projesi teslim etmem gerekiyo ben bu işi yaz tatilinde halledip seneye hem derslerle hem de bununla uğraşmak istemiyorum ama ne yapacağıma karar veremedim bir türlü beni çok uğraştırmayacak fakat yaparkende bişeyler öğreneceğim maliyeti çok yüksek olmayan bişey olsun istiyorum önerilerinizi buraya yazarsanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim

Fixxer

Alıntı yapılan: "ycmy"arkadaşlar sizlerden bi ricam olacak seneye bir bitirme projesi teslim etmem gerekiyo ben bu işi yaz tatilinde halledip seneye hem derslerle hem de bununla uğraşmak istemiyorum ama ne yapacağıma karar veremedim bir türlü beni çok uğraştırmayacak fakat yaparkende bişeyler öğreneceğim maliyeti çok yüksek olmayan bişey olsun istiyorum önerilerinizi buraya yazarsanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim

Hocam bence bu işi bitirme ödevi değilde zevk alıcan bir proje aynı zamanda işine yarıycak bişeyler olarak düşün bence okadar çok şey varki yapılacak ne desek boş.
...............................

Veli B.

Sera otomasyonu.

Alt konular:
1. RTC kullanimi
2. Nem isi sensorleri ile calisma
3. Selenoid walfler ile calisma
4. Eprom kullanimi( log tutulmasi istenirse)
5. PC ve diger terminaller ile seri haberlesme. RS232- RS485
6. Gun isigi olcumu icin basit duzenekler ile ADC kullanimi.
7. Kullaniciya SMS - modem - GPRS(TCP-IP) ile dublex/ simplex bilgi iletilmesi.
.
.
.
liste artirilabilir. Hemen aklima gelenler... Bordumuzda ki pek cok arkadasimiz icinde oldukca faydali olur. Ciddi ciddi yapacagim ve ogrenecegim dersen elimden gelen yardimi ( yukarida belirttigim konular da ) yapmaya calisirim vaktim elverdikce..

ycmy

evet ciddi ciddi yapacağım hepimize faydalı olacak bişey olsun beraber yapalım hem ben öğreneyim hem de herkese faydalı olsun istiyorum aynı zamanda güncel hayatta kullanabileceğimiz bişey olsun ben hocalarıma sordum biri şötle bişey söyledi sunny sanırım yeni bişey çıkarmış tek bir reciever var farklı odalardaki televizyonlardan uydu kanallarını izleyebileceksin tabi tek bir kanalı ama her odadan kumanda ile kanl değiştirecileceksin buna benzer bişeyler olabilir dedi bir başkası mesafe ölçümü dedi ama çok hassas olacak dedi 1-2 mm gibi veya uzaktan klavye kontrollü kayan yazı(bord şeklinde duyuru falan yayınlamak için)

ahmetyilmaz871987

her odadan kumanda ile değiştirmek istiyorsan kolay yeter ki herkes 1 kanal izlesin yapacagın reseverin önüne bir tane verici koyacaksın(ır). ve birde rf alıcı diğerlerine ise kumanda önüne bir ır alıcı ve rf verici ile göndermek. Bu tabiki amatör olur çünkü rf alıcı vericinin yolda veri kaybolma riski çok yüksek ama cc1000 entegresi ile yaparsan cok daha profesyonel olur ama malesef o entegreyide ben kullanmayı bilmiyorum zaten elime de hiç geçmedi :D ama data sheetinde yüksek veri iletişim kalitesi olduğu yazıyor.
ahmet yılmaz

sitenindelisi

IR olayini bu kadar hafife almayin. Tasiyici ile data farkli olaylar. Tasiyiciyi da
rf ile gondermek isterseniz normal rf sistemleri ile imkansiz gibi. Datayi filtre edip gondermek ise baska sorunlari beraberinde getirir. Frekansin belirlenip ham datanin tekrar bu sinyal ile module edilmesi  gerekir. Turkce kaynak olarak Yildirim AK Ustadin "Akil Defterim" isimli bir calismasi vardi bordta.

hayhay_35

acilllllll.. arkadaslar bana kumanda devereleri için kodlayıcıların türkçe çıklamaları lazım lütfen yardımcı olursanız coook sevinirim

hayhay_35

hani su rc 5 rc 4 standartları varya işte onlar lazım

XX_CİHAN_XX

aciiiiillll diye bağıracağına forumda arama yapmayı deneseydin keşke  :!:
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.