Bilgi,tecrübe ve tavsiyeleriniz?

Başlatan salih18200, 19 Temmuz 2007, 14:08:04

salih18200

Arkadaşlar ben bir elektronik müh. öğrencisi olarak C++ ile program lamaya başlamıştım ama kaynak yetersisliğinden (net ortamında) C#'a geçmeyi düşünüyorum.Çünkü paralel port ve seri haberleşme örnekleri vb. C#'da daha fazla,Aynı zamanda Hi-tech C'den de aynı sebepler dolayısıyla asm ye geçmeyi düşünüyorum,ama kararsızım.Bana tavsiyelerinizi bildirirseniz sevinirim. :?

lamercik

eğer programlamaya yeni başlıyor isen asm senin için biraz zorlayıcı olabilir. şayet C bilgin var ise bu bilgini geliştirme yönünde çalışmalarda bulunman senin için daha faydalı olacağını düşünmekteyim.
önemli olan her dili bilmek değil bir dili çok iyi bilmektir. gerisi zaten çorap söküğü gibi gelir. her zaman şunu savunmuşumdur bir programcı Algoritmayı çok iyi bilmek zorundadır. gerisi sadece işi yazıya dökmeye kalıyo.

örneğin C'de printf dersin pascal'da print dersin basicta output yazarsın.
ama önemli olan neyi nerde yazacağını bilmektir. ne yazacağını bilmenin de yolu Algoritmayı çok iyi bilmekten geçmektedir.

Chan86

salih şu anda şehir dışındayım ama istediğin gibi kaynaklar benim bilgisayarımda var upload edip linki veririm siteye

salih18200

çok sağolun arkadaşlar yani diyosunuzki yolunu değiştirme c++ de devam et (yoksa yanlışmı anladım.)
chan86 kardeş göndereceğin dökümanları dört gözle
8O bekliycem şimdiden teşekkür ederim.