USB to serial

Başlatan lojikmemo1, 19 Ağustos 2007, 22:57:19

Jabba

Şimdi blog'a picprojeyi ekliyorum link olarak :)
Kitabımı çıkardıktan sonra oraya bol bol uygulama koyacağım merak etme.Eleştirin belki bana sert geldi biraz.Sen eleştirine devam et :D
Capsule NET Compiler 2007

files

bloğa baktım usb proje gibi henüz yoktu. nezaman olur ?

Jabba

Dostum aslında proje çok ama yaptığım uygulamalarda hep o bahsettiğim kendi yazdığım DLL kullanılıyor.Şimdi şu kitap işi bitmeden orası aktif olsun istemiyorum.Bittiği zaman bayağı şeyler koyacağız.Hem bana katılan başka sitelerden arkadaşlarda olacak inşallah.
İlgilendiğin için teşekkürler :D

files

UUSBD(Universal USB Driver)
http://www.otto.to/~kasiwano/download.htm

Galiba Universal USB Driver elde ediliyor. bunlar nedir nerede derlemeliyiz.  anlamak lazım

Jabba

Evet USB için driver kodları ve dll'i var.Fakat buna benzer şeyleri DDK'da bulmak mevcut.DDK'da izokron ve bulk cihazlar için örnek driver kodları var.
Bir arkadaşımın sayesinde bu driver yazma konusunda bayağı fikir sahibi oldum.Yani en azından nerden başlayacağımı anladım.

Bu arada www.usbdevgroup.blogspot.com bloğuna USB ile uğraşmış ve elinde basit yada profosyonel çalışmaları olan arkadaşların çalışmalarını koymak istiyorum.İsteyen arkadaşları buraya yazar yapabilirim.

files USB ilgin için sağol :D

files

DDK bir ara bakmıştım 20-30 CD kadar birşeydi.

Jabba

20-30 CD kadar mı?Başka birşeye bakmış olmayasın.Bendeki diskteki boyutu 312 MB

files

Belki o tarihte disket veriyonu olaiblir. zip halindedir.

bunun içindeki  usb driver projesine ait klasörü zip yapıp iletebilr misin?  Kendi yaptığın şeyi  değilde bunu rica ediyorum biraz uğraşayım.

Veya bu DDK yı nereden indiriz. sadece usb kısmı var mıdır . daha kısadır her halde. varsa mümkünse o kısmını rapide atar mısınız?

Jabba

Dostum sadece USB kısmını alıp uğraşayım diyorsun ama buna imkan yok.Bende senin gibi düşünmüştüm ama bu iş öyle olmuyor.Driver kodlarını anlaman için mutlaka daha temelden başlaman gerekiyor.Bir arkadaşımın ve bir eski hocamın tavsiyelerini dinleyerek bende böyle yapmaya başladım.Bu konu hakkında bilgilerimin pekde yeterli olmadığını görünce temelden başlamaya karar verdim.Bu adımları da bu kişilerin tavsiyelerini karma yaparak sana şöyle yazabilirim;

Intel İşlemcileri ve assembly dili (kısmen biliyorum)
Kesmeler( Biliyorum )
Intel işlemcileri korumalı mod( eksiklerimi gideriyorum) mimarisi
Microsoft Windows Internals (Okuyorum)
Prentice Hall - Modern Operating Systems 2nd ed (Tannenbaum)(Okuyorum)
C. Cant'ın Writing Windows WDM Device Drivers(Daha bulamadım)
Win32 ve API

En alt seviyeden itibaren yazdım hocam.Driver olayını anlaman için kesinlikle bunları bitirmen gerekir.En azından bir nebze birşeyler öğrenmiş olursun.Birde C/C++ bilgin çok iyi olmalı.Yani sana kodları göndereyim DDK'daki ama hiçbir işine yaramaz.

Bu arada ddkXP filan da incelemek lazımmış ama onuda bulamadım.
Bu arada tüm bunları bitirdikten sonra http://www.microsoft.com/whdc kesinlikle incelemesin.Bende inceleyeceğim inşallah...

simo

merhaba  ben laptopun usb portundan yapacagım herhangi bir devreyi kontrol etmek istiyorum.xpde bi sorun yasama sansım varmı ve laptobun usb portunda voltaj ile ilgili bi sorun yasarmıyım.yanlıslıkla laptobu haslamak istemiyorum.yani sorunum laptop. ayrıca böyle bir cömertlik gösterdiğiniz için size çok teşekkür ederim.allah razı olsun

Jabba

XP'de neden sorun yaşayasın ki??
Laptop'una gelince USB düşük güç gerektirdiğinden ve kısa mesafe oladuğundan Masaüstü için geliştirildi.Rahat rahat devreni yapabilirsin.Tabi önemli bir uyarı.Bu da yapacağın devreye bağlı.Devren herneyse USB portundan 500ma'den fazla akım çekmemeli.

Kolay Gelsin

oldurenkafiye2

Blog gocmusmu banamı oyle geliyor

muhittin_kaplan

Evet Blog  yok , İlk Sayfada Verilen dökümanda arızalı

lojikmemo1

Alıntı yapılan: "muhittin_kaplan"İlk Sayfada Verilen dökümanda arızalı

En çok yaptığımız şey. Sakın yapamamış olmayasın.
İnsanlara Akılları Ölçüsünde Söz Söyleyiniz.

oldurenkafiye2

Kusura bakmayın bahsi gecen dokumanı bastan sona okudum :) 4.Bölümde bitiyor yazarla konustum bir sureligine ara verdigini soyledi belki blogda bi gelisme vardır diye hemen hergun google amcaya soruyorum herhangi bir sonuc bulamıyorum yazar arkadassa yazarsa parasıylada satın alacagımı soylemistim bahsi gecen konular islenirse kitapta gercekten bulunmaz bi kaynak olacak yapacagı sey basit aslında kitabı aynı sekilde hazırlasa altas yayıncılıga veya benzeri bir yere verse belkide piyasadaki bircok kitaptan daha iyi satar cunku nerede ise butun kitaplar aynı :) vardıgımız sonuc blog gocmus kitap yarım yarım halde isteyen varsa gonderim