HDD cache sorunu

Başlatan aslan_korhan, 02 Eylül 2007, 22:06:22

Veli B.

Ben normal erisim yapabiliyordum. Notebooka kurmak istemiyorum ve bu aralar masaustu pc ile ugrasacak kadar vaktim yok. 2 gune kadar rahatlarim ve bende merak ettim nedenini. Sistemi kurunca katilacagim sohbete ben
de  :D . Su an sadece, bunamadan onceki hatirladiklarimla yaziyorum ve sikinti oluyor  :D

Göktuğ

Evet bekledigimden cok daha yuksek bir performans gosterdi. 4 Katlı bir PCB actım, baya buyuk bir sey. Normal bilgisayarda kullanıyormusum gibi calıstı. tavsiye edilebilecek bir program.

Kuranlarda asagıdaki donanımların durumu nedir?

DumrulBey

Bu küçük boyutlu yazılımı az önce çabucak çektim ve Vista sisteme yükledim. Hızlıca çalıştığına şahit oldum. Windows2003 kuruyorum ve shared olayını açtım. Sonuçları iftardan sonra yazarım...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

DumrulBey

Merhaba,

Yazılım gerçekten hızlı. Üstelik az kaynak kullanıyor. Bunu hemen aşağıdaki resimden yer alan görev yöneticisi penceresinde görebilirsiniz. Biliyorsunuz Vista kafadan 1 GB. belleği alıkoyuyor. Sistemde 2 GB. var ve 512 MB.'lık kısmını Windows2003 için ayırdım. Geriye kalan kısımı da sahip işletim sistemi için yetersiz. Çünkü hafızada yüklü olan yazılımlar artık (IE içinde sağ tıklayınca eksik açılan menü gibi) karasız çalışıyordu. Buna rağmen yarım saat içinde kuruldu.

Ancak paylaşım olayını beceremedim. Ayrıca kablosuz modemi gösteremedim. İncelemeye devam...:)

Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

OG

Wireless modemi görmüyor ancak wireless üzerinden internete bağlanıyor.

Göktuğ Hocam, tam hatırlamıyorum bende de windowsun kuramadığı/kullanamadığı 2 cihaz vardı, güncelle demiştim onları kurdu ve kullanılır hale getirdi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

wsxwsx

Virtual box süper bir şeymiş. Yeni kulanmaya başladım. Üstelik VMware gibi ücretli değil.

Sanki gerçek windowstan daha hızlı çalışıyor.  sanal bilgisayarda sanal ghost ile yedek aldım geri yükledim. ama bunlara gerek yokmuş.  Çünkü sanal bilgisayarın penceresini kapatırken önceden kaydedilen noktada kalsın diyebiliyorsunuz. zınk diye oradan açılıyor .

Şimdi bu sanal bilgisayrları bir kaç adet açarak sanal bir ağ yapmak lazım.

Bunu kullanmama sebep olan müşgteriye de ayrıca teşekkür ederim. kendisi bu yazıyı hiç bir zaman okuyamaz. Ancak  64 bit sürücüsünü yayınlamadığımız ürünümüzü 32bit sanal makinede VMware ile kullanıyormuş. bu nedir diye araştırırken Virtual box u gördüm.

Bu sanal bilgisayarın güzelliği, donanımdan bağımsız olması. başka bir bilgisayara da Virtual box kurarak , öncekibilgisayardan aldığınız
.VirtualBox klasörünü kopyalayarak aynı işletimsistemini orada da çalıştırabilirsiniz.

DOS ortamındaki programlarınız, yada işletim sistemi kurulumu ile ilgili video dersleri hazırlayacaksanız başarıyla kullanılır.

http://www.virtualbox.org/wiki/Screenshots