3volt 5volt cikis

Başlatan upayi, 13 Ekim 2007, 21:28:37

upayi

Arakadaslar benim guc kaynagim 3 voltluk pil.Bana 5 volta yukseltebilecek devre lazim ortalma akim 250-300ma (Miliamper) akim lazim.Nasil bir sey onerirsiniz.Yuksek performansli bir seyolursa iyi olur
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

files

mc34063 öneririm. performans iyi, verim çok yüksek değildir.

upayi

Daha ufak boyutlu devreli birsey yokmu bunu picle kullancagim.Dtashettlerde bobin gordum.O bobin yerine direnc bobinlerdne kullnasak olurmu.Olmazsa niye olmaz
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

Cetinal

max756/max757  3.3V/5V/Adjustable-Output, Step-Up DC-DC Converters

files

Alıntı yapılan: "upayi"Daha ufak boyutlu devreli birsey yokmu bunu picle kullancagim.Dtashettlerde bobin gordum.O bobin yerine direnc bobinlerdne kullnasak olurmu.Olmazsa niye olmaz
direnç biçimli bobin kullanabilirsin. ancak bobininkalite faktörüne bağlı olarak omik direnci yeteri kadar düşük olmalıdır. yani 220uH bir bobinin var ve bunun ayrıca 100 om gibi direnci varsa  yeterli akım alamayabilirsin.

sezgin05

Tek pille çalışan mp3 playerlarda 1.5 volttan 5 volt elde eden bir modul var.Belki işine yarar..