cep telefonu ile alarm

Başlatan cam_i, 30 Ekim 2007, 21:01:58

cam_i

slm arkadaşlar bi konuda yardımınıza ihtiyacım var, cep telefonu ile alarm dewresini nasıl açıp kapa yapabilirim.Alarm dewresine bir cep telefonuda bağlıyarak istediğimiz yerden  açıp kapama yapabilirmiyiz.Fikir we önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

alieren

cep telfonu ile dtmf ton kontrol devresi yaparak alarm' ma uyumlu bir baglama ile kontrol edebilirsin. dtmf 'ye iliskin aratirsan forumda yeterince ornek ve tartisma var. kolay gelsin

bcavlak

selam\
arkadaslar bu konuda SMS kontrol diye aratirsaniz cok kaynak bulabilirsiniz. Bu arada bazi AT komutlari destekleyen cep telefonlari ile*siemens c65 portlarina baglayacaginiz mikrokontrollerle komut yollayip bir cok uygulama gerceklestirebilirsiniz. Ben bu konuda bir zaten varolan alarm sistemini kendime uygun hazirladim. Dilediginiz kadar islem yaptirabilirsiniz. harika bir uygulama bence.. Ucuz ve kullanisli.
kolay gelsin
Bilgiler, paylaşıldıkça değer kazanır.

mustafa_cmbz

istediğin devrede röle aktif olduğunda devamlı aynı konumdamı kalacak yoksa çekip bırakacakmı?

mesela pic'in porta.0 bitini giriş yap titreşim motorunu sök ve optokuplör yardımıyla bunu pic'e bağlantısını yap...daha sonra herhangi bir bitini çıkış yap ve transistörle röleyi sür

en basitinden 3310 kullan devrede ve ıf komutuyla telefonun titreşim motorunun yerindeki opto kuplörun durumunu algılat mesela 4 kez çaldığında on yap 6 kez çaldığında off gibi basit bişey bu fakat prof bişey istersen dtmf şart hatta sesli msj bile eklersin....benım böyle bir projem varda zaman kalmıyor ....kolay gelsin...

mustafa_cmbz

http://rapidshare.com/files/66335310...AMASI.rar.html

benim ufak bir uygulamam olmuştu onu paylaşayım dedim bu devreyi apartmanların kapılarındaki otomatikleri açmak için kullancaktım uygulayamadım :D

örnek olsun diye verim dedim....

SYMBOL S1=PORTA.0
SYMBOL LEDUYARI=PORTA.1
SYMBOL RELAY=PORTA.2
SYMBOL BUZZER=PORTA.3

'****************************************************************

BASLA:
 PAUSE 400
IF S1=1 THEN
GOSUB BUZER
GOSUB UYARI
GOTO ANA
ELSE 
GOTO BASLA
ENDIF

'****************************************************************

ANA:

IF S1=1 THEN
GOSUB BUZER
GOSUB UYARI
GOTO ANA1
ELSE 
GOTO ANA
ENDIF

ANA1:
IF S1=1 THEN 
GOSUB BUZER
GOSUB UYARI
GOTO ANA2
ELSE 
GOTO ANA1
ENDIF

ANA2:

IF S1=1 THEN
GOSUB BUZER
GOSUB UYARI
GOTO ANA3
ELSE
GOTO ANA2
ENDIF

ANA3:
GOSUB BUZER
HIGH RELAY
PAUSE 1000
LOW RELAY
  GOTO BASLA

UYARI:
HIGH LEDUYARI
PAUSE 500
LOW LEDUYARI
RETURN

BUZER:
 HIGH BUZZER
 PAUSE 400
 LOW BUZZER
 RETURN

END
[/color]

tel her çaldığında uyarı ledi yanıp sönüyor bunun akabinde buzzerde ötüyor ve susuyor...bu işlem 4 kez olduğunda röle 1sn ye çekiyor ve bırakıyor daha sonra başa dönüyor....buna bnezer bişey olabilir....

sanalgezgin

file not found

cam_i

arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.yapmak istediğim sistemde dewrede bir telefon daha olsun istiyorum arayarak yada sms atarak kontrol yapılabilir, mesela aradığım zaman alarm aktif hale geçecek sms attığımda ise pasif duruma geçecek bu tarz bi çalışma yapabilirmiyim, bunun gibi yada buna benzer sistem yapmak için öneri we görüşlerini bekliyorum.

mustafa_cmbz arkadaşım iligin için teşekkürler, wermiş olduğun link hatalı, senin projende buna benzer sanırım linki düzeltirsen incelemek isterim.

bcavlak arkadaşım ilgin için teşekkürler, senin hazırlamış olduğun basit sistemin detayını paylaşırsan sewinirim ister link ekle istersen ibrahimcam88@yahoo.com adresime mail atabilirsin...

herkesin görüşlerini önerilerini ve ellerinde olan sistemleri paylaşmalarını bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler kolay gelsin... :?:

kafa1500

Alıntı yapılan: "mustafa_cmbz"http://rapidshare.com/files/66504624/KAPI_A_MA_UYGULAMASI.rar.html

link yenilendi

Alsında ilk verdiğin linkte çalışıyor ama kopyala yapıştır yaparken, linkin bir kısmı"........." şeklinde çıkmış.
Yani şu şekilde;
link:
http://rapidshare.com/files/66335310/KAPI_A_MA_UYGULAMASI.rar.html
şeklinde olması gerekirken

http://rapidshare.com/files/66335310...AMASI.rar.html
şeklinde çıkmış.

Öyle belirtmek istedim  :D
Güzelin nazına, Ford'un ara gazına hastayım.

cam_i

mustafa_cmbz teşekkürler ama hangi programda hazırladın devreyi?

mustafa_cmbz

devreyi isiste çizdim hocam kodlarda pic basic pro'da yazıldı :D kolay gelsin :D

@kafa1500  olabilir hocam insanlık hali bazen pc basında kendimi kaybediyorum vallahi zaman yok ama yinede bişeyler öğrenmek isteyenlere yardım etmeye çalışıyorum oturuyorum isteğe göre örnek kodlar yazmaya çalışıyorum veya elimde varsa örnek veriyorum vs. vs. böylece bende yani şeyler denemiş oluyorum :D kolay gelsin...