wirelesss sorun

Başlatan burakayaz, 11 Kasım 2007, 12:50:19

burakayaz

arkadaşlar daha önce forumda yazmıştım wireles hakkında
uzun uğraşlarıma ragmen yüklediğimde şu sorun ordaya çıkıyor

the ıntel pro wireless network connection is stil diasbled use your hardware swicth to enable is

sss çok araştırdım ama malesef yolunu bulamadın tuş foksiyonundada wireless tuşu hiçbir tepki göstermiyor aygıt yöneticisinden bakıyorum kart sağlam gözüküyor

wireless tuşuna basıyorum hiç bir etki göstermiyor

acaba nedir sorun yardımlarınızı bekliyorum üstatlar

cenkishan

windowsun kablosuz baglanma arayuzun de demi calısmıyor.sana bu mesajda intel pro wireless in stili arayuzu kapalı.kullanılan donanımın switch ini acınız aktif ediniz diyor.
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

burakayaz

evet arayüzdede bulamıyor swict basıyorum ama aktif değil çalışmıyor

burakayaz

arkadaşlar acil nasıl yapabilirim tekrar kontrol ettim sorun yok gözüküyor
acaba bu swict için ayrı bi yazılımmı yükleyeceğim

Ziya

notebook ise alt tarafında bir yerlerde olabilir. Veya arka tarafında.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

burakayaz

tamam swict in yerini biliyorumm
ama çalışmıyor batıgım zaman ışığı yanmıyor tuş çalışmıyor bunu için bir programmı yükleyecez nasıl olucak

ilker_32

notebook ise wireless yazılımını yüklemen yeterli. swicth için birşey yüklemen gerekmiyor. Çünkü bende kullanıyorum. Bağlanmadığı durumlarda Easy WiFi Radar işimi görüyor. :lol:

burakayaz

peki nasıl yükleyecez yani yükledim sorunu nasıl çözebiliriz

aslan_korhan

Notebook'un kendi programını kullanman bile gerekmez illa.
Muhtemelen senin Wireless kart İntel 3945ABG gibi birşeydir. Bunun diverini bulup kurabilirsin. Bu durumda switch kapalı olsa bile çalışır genelde...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

burakayaz

şu anda yüklü olan 2200bg 3945abg yüklesem olurmu olursa nerelerden indirenilirim

aslan_korhan

2200 yüklüyse 3945 olmaz. Şimdi hatırlamıyorum ama Windows'un bir yerinde "Wireless bağlantısını Winows kontrol etsin" gibi bir seçenek var. Bu şekilde seçersen oluyor.

Benim PC'de orijinal wireless programını yüklemiştim ve sorunlar oluyordu, pek hoşuma gitmedi. Bu dediğim olayı seçince daha iyi oldu.

Laptop'un sitesi falan varsa  burada orijinal driverler ve göncelleştirmeler falan olabiliyor. Function key'ler için ayrı bir driver vardır.

burakayaz

peki 2200 yüklümü kalıcak dediğiniz nerede

aslan_korhan

Orijinal kartın 2200 ise yüklü kalacak. Marka ve modeli ne laptop'un ?

burakayaz

burakayaz

tekrar yükledim yine aynı sorun