ks58015 dtmf üretici sorun

Başlatan MURSEL, 21 Kasım 2007, 12:15:46

MURSEL

selam arkadaşlar amacım tlf arama modulu yapmak  ks58015  dtmf out ucuna haparlör taktıgımda  ton seslerini az bir sekilde  duyabiliyorum fakat tlf hattına taktıgımda cok yüksek gürültü cıkıyor az da olsa dtmf tonları duyabiliyorum ama arama yaptıramıyor tabi bende bi tlf modifiye ettmeye calışıp ikinci bir uygulama sectim tlf microfon girişlerine baglantı yaptım ama yine o igrenç gürültü bu konuda fikir verebilcek arkadaşlardan yardım bekliyorum a.e.o

alayli

Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

tae

Alıntı yapılan: "MURSEL"selam arkadaşlar amacım tlf arama modulu yapmak  ks58015  dtmf out ucuna haparlör taktıgımda  ton seslerini az bir sekilde  duyabiliyorum fakat tlf hattına taktıgımda cok yüksek gürültü cıkıyor az da olsa dtmf tonları duyabiliyorum ama arama yaptıramıyor tabi bende bi tlf modifiye ettmeye calışıp ikinci bir uygulama sectim tlf microfon girişlerine baglantı yaptım ama yine o igrenç gürültü bu konuda fikir verebilcek arkadaşlardan yardım bekliyorum a.e.o

dtmf modül nereden besleniyor? Pilden, dc güc kaynağından yoksa hatdan ?

MURSEL

dtmf modul güç kaynagından besleniyor sanırım oyüzden oluyordu gürültü. telefonun mic girisi ile dtmf modul arsına 1\1 trofo koyunca sorun cözüldü rahat sekilde arama yaptırabiliyorum şimdi  tlf nu devreden nasıl kaldıracagım telefon hattını direk trofo nun uclarına bağlayınca aramıyor sanırım dtmf tonları genligi yyetersiz geliyor   microfondan sürdügümde mic ön yükselteç devresi iş gördügü için yeterli genlige cektigini düşünüyorum biraz daha yardımlarınızla cabalrsam olucak nasıl bi ön yükselteç yapsam? birde@alaylı arkadaşım verdigin linkteki bilgi paylşaşımlarını inceldedim dtmf tonu optoküplör ile hatta sürmüşün ks58015 cıkışı optoyu sürebilirmi ?